اخبار فنآوری

فیس آیدی زیر نمایشگر احتمالاً در آیفون ۱۸ پرو در سال ۲۰۲۶ عرضه می‌شود

مدل‌های پرو آیفون ۱۸ در سال ۲۰۲۶ احتمالاً اولین آیفون‌هایی خواهند بود که فیس‌آیدی آن‌ها از داینامیک آیلند به زیر نمایشگر انتقال می‌یابد.

در یک سال اخیر، شایعات مختلفی درباره فیس‌آیدی زیر نمایشگر آیفون‌ها منتشر شده است و گزارش‌ها عموماً به این نکته اشاره می‌کنند که اپل این قابلیت را با یک سال تأخیر عرضه می‌کند. اکنون در جدیدترین گزارش‌ها، انتظار می‌رود اپل در سال ۲۰۲۶ در آیفون ۱۸ پرو و آیفون ۱۸ پرو مکس از این قابلیت پرده بردارد.

براساس گزارش AppleInsider، آیفون ۱۸ پرو و ​​آیفون ۱۸ پرو مکس در سال ۲۰۲۶ اولین آیفون‌هایی خواهند بود که فیس‌آیدی آن‌ها از داینامیک آیلند به زیر نمایشگر انتقال می‌یابد. اما مدل‌های پایه آیفون ممکن است تا زمان عرضه آیفون ۱۹ در اواخر سال ۲۰۲۷، از فیس‌آیدی زیر نمایشگر محروم بمانند.

 

فیس‌آیدی زیر نمایشگر در آیفون ۱۸ پرو و آیفون ۱۸ پرو مکس

«راس یانگ»، تحلیلگر حوزه نمایشگر پیش‌ازاین انتظار داشت که آیفون ۱۷ پرو و ۱۷ پرو مکس اولین آیفون‌ها با فیس‌آیدی زیر صفحه نمایش، همراه با یک پانچ کوچک برای دوربین سلفی باشند. او اکنون در شبکه اجتماعی ایکس می‌گوید که این طرح تا سال ۲۰۲۶ به تعویق افتاده است. این بدان معناست که آیفون‌های سال جاری و سال آینده میلادی همچنان دارای داینامیک آیلند خواهند بود که برای اولین‌بار در آیفون ۱۴ پرو و ۱۴ پرو مکس معرفی شد.

پس از انتقال فیس‌آیدی به زیر نمایشگر، انتظار می‌رود اپل پس از سال ۲۰۲۶ از فناوری دوربین زیر پنل نیز استفاده کند که توسط LG Innotek توسعه خواهد یافت. دوربین جلویی زیر صفحه‌نمایش چالش بزرگ‌تری نسبت به فیس‌آیدی محسوب می‌شود، به همین دلیل ابتدا اپل فیس‌آیدی را به زیر نمایشگر خواهد برد.

همچنین راس یانگ پیش‌بینی می‌کند اپل در همه مدل‌های آیفون ۱۷ در سال ۲۰۲۵، از نمایشگر با فناوری LTPO به‌جای LTPS استفاده کند. از زمان عرضه سری آیفون ۱۴، صفحه نمایش LTPO صرفاً به آیفون‌های پرو محدود بود که امکان استفاده از نمایشگر همیشه روشن (AOD) یکی از مزیت‌های این فناوری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید