اخبار فنآوری

یک یوتوبر به‌دلیل ساخت ویدیوی حمله به لامبورگینی با هلیکوپتر دستگیر شد

سرای تل-یوتوبر
دولت فدرال مدعی شده که این یوتوبر، مجوزهای لازم را دریافت نکرده و انجام این دسته از آتش‌بازی‌ها در کالیفرنیا غیرقانونی است.

یک یوتوبر پس از انتشار ویدیویی که در آن دو نفر در یک هلیکوپتر درحال شلیک به سمت یک لامبورگینی هستند، دستگیر شد. وزارت دادگستری ایالات‌متحده، «سوک مین چوی» را که با نام «الکس چوی» در یوتوب فعالیت می‌کند، به اتهام نقض قانون مربوط به داشتن مواد‌منفجره یا آتش‌زا در هواپیما بازداشت کرد.

ویدیوی مذکور که اکنون حذف شده است، با عنوان «ازبین‌بردن یک لامبورگینی با آتش‌بازی» در سال ۲۰۲۳ منتشر شده بود. چوی که در یوتوب بیش از ۹۲۴ هزار و در اینستاگرام ۱٫۲ میلیون دنبال‌کننده دارد، در این ویدیو سوار یک لامبورگینی است و سپس دو خانم از هلیکوپتر شروع به تیراندازی به سمت خودروی درحال حرکت می‌کنند

 

اتهامات وارده بر این یوتوبر چیست؟

اداره هوانوردی فدرال تحقیق درباره این ویدیو را در ماه دسامبر آغاز کرد. دولت فدرال ادعا می‌کند که چوی برای ساخت ویدیوی خود مجوزهای لازم را از اداره مدیریت زمین یا اداره مشروبات الکلی، دخانیات، سلاح‌های گرم و مواد منفجره دریافت نکرده است.

آن‌ها همچنین معتقدند که این ویدیو در بستر دریاچه خشک «ال میراژ» در شهرستان سن برناردینو، کالیفرنیا فیلمبرداری شده است و انجام این دسته از آتش‌بازی‌ها در کالیفرنیا غیرقانونی است.

چوی اکنون با وثیقه ۵۰ هزار دلاری آزاد است و دادگاه او اوایل ماه آینده میلادی برگزار می‌شود. این یوتوبر ممکن است با ۱۰ سال زندان روبه‌رو شود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید