اخبار فنآوری, تکنولوژی, نرم افزار

اتحاد قدرتمند ARM و Microsoft Window برای تسخیر صنعت کامپیوتر های شخصی

اتحاد قدرتمند ARM و Microsoft Window

اتحاد قدرتمند  ARM  و Microsoft Window برای تسخیر صنعت کامپیوتر های شخصی

رایانه های ویندوزی مبتنی بر ARM بیش از نیم‌دهه پیش معرفی شدند، اما فقط تعداد محدودی از این دستگاه‌ها تاکنون به بازار عرضه شده بودند. بااین‌حال، به‌نظر می‌رسد امسال شاهد عرضه این دستگاه‌ها باشیم. به‌تازگی در جریان نمایشگاه Computex 2024، شاهد بودیم که کوالکام و مایکروسافت با شرکای سخت‌افزاری مانند دل و ایسوس، دست‌به‌دست هم دادند تا مجموعه‌ای از رایانه‌های شخصی جدید مجهز به تراشه اسنپدراگون X را عرضه کنند. حالا گفته شده است که موج دوم این دستگاه‌ها نیز در سال ۲۰۲۴ به بازار می‌آید.

هدف کوالکام چیست ؟

درحالی‌که نسخه‌های اخیر رایانه‌های شخصی مبتنی بر ARM مصرف‌کنندگان عادی را هدف قرار داده بود، کوالکام درنظر دارد که موج دوم در زمینه تسخیر بازار تجاری تمرکز داشته باشد.

این هدف بسیار هوشمندانه است، زیرا تسخیر بازار شرکت‌ها می‌تواند حجم بیشتری از فروش را به‌همراه داشته باشد، همچنین ممکن است دستگاه‌های مبتنی بر ARM را به‌عنوان جایگزین‌هایی مناسب برای ماشین‌های x86 سنتی معرفی کند، زیرا اکثر برنامه‌های متمرکز بر کسب‌وکار درحال‌حاضر به‌طور بومی از Arm پشتیبانی می‌کنند.

رایانه های ویندوزی مبتنی بر ARM

رایانه های ویندوزی مبتنی بر ARM

تلاش کوالکام برای عرضه چنین سخت‌افزارهایی در ماه آگوست، یک استراتژی هدفمند است؛ زیرا تاریخ‌های یادشده احتمالاً با تاریخ انتشار به‌روزرسانی ۲۴H2 ویندوز ۱۱ هماهنگ خواهد بود، همچنین کسب‌وکارها معمولاً ارتقای سخت‌افزاری را براساس به‌روزرسانی‌های اصلی نرم‌افزار برنامه‌ریزی می‌کنند، و به نظر می رسد یک هماهنگی قوی در حال شکل گیری است که موارد زیادی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

 

به نظر میرسد کوالکام تمرکز خود را به عوامل دیگر و فراتر از لپ‌تاپ‌ها، معطوف خواهد کرد. شاید شاهد عرضه اولین مینی پی‌سی‌های مجهز به اسنپدراگون و کامپیوترهای All in one باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید