اخبار فنآوری, هوش مصنوعی

iOS 18 با حفظ حریم خصوصی می‌تواند تماس‌های تلفنی را ضبط و رونویسی کند

ضبط صدا-سرای تل

آپدیت iOS 18 به شما امکان می‌دهد تماس‌های تلفنی خود را از طریق اپلیکیشن Phone ضبط و رونویسی کنید.

اپل در مراسم WWDC از آپدیت ios 18 رونمایی کرد که قابلیت‌های متنوع و جذابی دارد.

یکی از این قابلیت‌ها، امکان ضبط و رونویسی تماس‌های تلفنی است. برای حفظ حریم خصوصی به‌صورت خودکار به مخاطب گفته می‌شود صدای او ضبط‌ می‌شود. البته قابلیت رونویسی فقط محدود به چند زبان است.

براساس گزارش ورج ،  آپدیت iOS 18 به شما امکان می‌دهد تماس‌های تلفنی خود را از طریق اپلیکیشن Phone ضبط و رونویسی کنید. همان‌طور که در تصویر پایین می‌بینید، هنگام برقراری تماس، گزینه ضبط تماس نیز وجود خواهد داشت. پس از پایان تماس، می‌توانید مکالمه را در اپ Notes به متن تبدیل کنید، سپس از سیستم هوش مصنوعی جدید  Apple Intelligence بخواهید خلاصه‌ای از آن فراهم کند.

ضبط صدا-سرای تل

ضبط و رونویسی تماس‌های تلفنی در iOS 18

قابلیت رونویسی از تماس‌ها فقط از چند زبان پشتیبانی می‌کند؛ انگلیسی، اسپانیایی، آلمانی، فرانسوی، ژاپنی، چینی ماندارین، کانتونی و پرتغالی. مطمئناً ضبط‌ تماس‌ها می‌تواند برای خبرنگاران و سایر کاربران کاربردهای مفید و مختلفی داشته باشد.

علاوه‌براین، قابلیت ضبط صدا و رونویسی به اپلیکیشن Notes اضافه می‌شود؛ بنابراین می‌توانید در این اپ صدای خودتان یا دیگران را ضبط کنید و هم‌زمان رونوشت آن را داشته باشید. این قابلیت در آیفون ۱۲ و بالاتر قابل‌استفاده خواهد بود.

از دیگر ویژگی‌های جدید اپلیکیشن Phone می‌توان به اضافه‌ شدن رابط جستجو در بخش تاریخچه تماس‌ها، تکمیل خودکار شماره‌ها هم‌زمان با تایپ آن‌ها و گزینه تعویض سریع سیم‌کارت‌ها اشاره کرد.

به‌طورکلی، علاوه‌بر قابلیت‌های هوش مصنوعی جدید Apple Intelligence، آپدیت iOS 18 ویژگی‌های جدیدی مانند تنظیم و شخصی‌سازی آیکون‌ها،ساختن ایموجی های جدید، سفارشی‌سازی کنترل سنتر و بهبود عملکرد tapback در imessage را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید