اخبار فنآوری, هوش مصنوعی

مدیر مایکروسافت : می‌توان از محتوای وب آزادانه برای آموزش هوش مصنوعی بهره برد

مدیر ارشد مایکروسافت

مدیر ارشد مایکروسافت : می‌توان از محتوای وب آزادانه برای آموزش هوش مصنوعی بهره برد

مدیر ارشد هوش مصنوعی مایکروسافت ( مصطفی سلیمان ) می‌گوید هر کسی می‌تواند از داده‌های موجود در وب به رایگان استفاده کند.

یکی از بزرگ‌ترین بحث‌های دنیای هوش مصنوعی مولد احتمال استفاده شرکت‌های آموزش‌دهنده این مدل‌ها از داده‌های تحت کپی‌رایت در وب است. تاکنون نیز این مسئله منجر به شکایت‌های متعددی علیه شرکت‌های هوش مصنوعی مولد، ازجمله مایکروسافت و OpenAI شده است. اکنون «مصطفی سلیمان»، مدیر ارشد هوش مصنوعی مایکروسافت، آشکارا می‌گوید هرکسی می‌تواند از این داده‌ها بهره ببرد.

مصطفی سلیمان به‌تازگی با «اندرو راس سورکین» از CNBC مصاحبه کرده و در این مصاحبه به یکی از پرحاشیه‌ترین بحث‌های آموزش هوش مصنوعی مولد پرداخته است.

نظرات مصطفی سلیمان درباره آموزش هوش مصنوعی

مصطفی سلیمان همچنین درباره محتواهایی که ناشر اجازه استفاده از آن‌ها را نداده، صحبت کرد. او می‌گوید علاوه ‌بر محتواهای باز موجود در وب، دسته‌بندی جداگانه‌ای نیز وجود دارد که وب‌سایت، ناشر یا سازمان خبری به‌صراحت گفته به هر دلیلی از ایندکس‌کردن و استخراج مطالب خودداری شود. از نظر مصطفی سلیمان این دسته‌بندی خاکستری است و احتمالاً استفاده از آن می‌تواند به شکایت منتهی شود.

به نظر می‌رسد پاسخ سلیمان نشان می‌دهد مایکروسافت و شاید دیگر شرکت‌های مولد هوش مصنوعی معتقدند تقریباً از همه‌چیز در اینترنت می‌توان برای آموزش مدل‌ها استفاده کرد و این شرکت‌ها مجبور نیستند به سازندگان آن محتوا پولی بدهند. احتمالاً این مشاجره باعث می‌شود در ماه‌ها و سال‌های آینده مسائل حقوقی بیشتری مطرح شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید