اخبار فنآوری, هوش مصنوعی

کنایه سامسونگ به اپل: از سال ۲۰۱۰ آیکون‌ها را آزادانه جابه‌جا می‌کنیم

اپل-سرای تل
سامسونگ موبایل آمریکا با انتشار پستی به این موضوع اشاره کرده است که قابلیت جابه‌جایی آیکون‌ها از سال ۲۰۱۰ در گوشی‌های سامسونگ وجود دارد.

اپل شب گذشته از IOS 18 رونمایی کرد؛ سیستم‌عاملی که به کاربر اجازه می‌دهد آیکون‌ها را هرجای صفحه که می‌خواهد بگذارد.

حالا کمپانی سامسونگ با انتشار پستی در ایکس به این موضوع اشاره کرده که این قابلیت از سال ۲۰۱۰ در گوشی‌های سامسونگ وجود داشته است. این شرکت همچنین به قابلیت‌های هوش مصنوعی اپل طعنه زد.

اپل در جریان کنفرانس WWDC24، مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی را برای نسخه‌های بعدی iOS ،iPadOS و macOS معرفی کرد؛ برای مثال، برنامه Notes قابلیت تبدیل صدا به متن و خلاصه‌های هوش مصنوعی را خواهد داشت. ویژگی دیگری به‌ نام «Clean Up» از هوش مصنوعی برای پاک‌کردن اشیا از عکس‌ها استفاده می‌کند.

اگر این ویژگی‌ها آشنا به‌ نظر می‌رسند، به این دلیل است که شما می‌توانید همین کارها را در اندروید بکنید. در واقع، بخشی از آنچه در WWDC معرفی شد، وام‌گرفته از اندروید بود. ظاهراً در جریان این رویداد، سامسونگ کنفرانس را تماشا کرده؛ زیرا حساب‌ کاربری این شرکت در شبکه‌های اجتماعی ایکس به اپل کنایه زده است.

سامسونگ بار دیگر به اپل کنایه زد

اپل-سرای تل

سامسونگ آمریکا در پسنی در ایکس نوشت: «افزودن [نام] «اپل» باعث نمی‌شود این [قابلیت‌ها] جدید یا پیشگامانه باشند. به هوش مصنوعی خوش آمدی 🍎.»

اما این فقط ویژگی‌های هوش مصنوعی اندروید نیست که گویا اپل از آن‌ها الهام گرفته است. اپل در جریان این رویداد همچنین اعلام کرد کاربران آیفون می‌توانند برنامه‌ها را روی صفحه هرجایی می‌خواهند قرار بدهند، به‌ گفته سامسونگ این دقیقاً شبیه کاری است که کاربران اندروید از سال ۲۰۱۰ می‌توانستند انجام بدهند.

اپل-سرای تل

سامسونگ تنها شرکتی نبود که به اخبار شب گذشته اپل کنایه زد. شرکت ناتینگ نیز پس از معرفی قابلیتی که به شما اجازه می‌دهد رنگ آیکون‌ها را عوض کنید، به‌صورت کنایه‌آمیز تصویر زیر را منتشر کرد. قابلیت جدید iOS بسیار شبیه Icon Pack شرکت ناتینگ یا آیکون‌های تم‌دار گوگل است.

اپل-سرای تل

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید