دسته‌بندی نشده

چگونه وضعیت آنلاین بودن خود را در تلگرام مخفی کنیم؟

لست سین تلگرام-سرای تل
زمان آنلاین‌بودن شما در تلگرام یکی از اولین اطلاعاتی است که به دیگران نمایش داده می‌شود. در این مطلب نحوه غیرفعالسازی آن را آموزش داده‌ایم.

تلگرام به‌طور پیش‌فرض زمان آنلاین بودن شما را به دیگران نشان می‌دهد و از طریق تنظیمات می‌توانید این قابلیت را غیرفعال کنید. درواقع با وجود این قابلیت، تلگرام به شما اجازه می‌دهد که مشخص کنید چه کسی بتواند وضعیت آنلاین بودن شما را مشاهده کند.

لست سین تلگرام چیست؟

لست سین تلگرام-سرای تل

از زمان‌های قدیم، سرویس‌های پیام‌رسان به قابلیتی مجهز بودند که وضعیت و زمان آنلاین بودن کاربران را نشان می‌دهد. به‌عنوان مثال، یاهو مسنجر یکی از سرویس‌های پیام‌رسان قدیمی است که به این ویژگی مجهز بود.

تلگرام نیز از این قاعده مستثنی نیست و وضعیت آنلاین بودن کاربران را در صفحه چت، درست زیر اسم آن‌ها نمایش می‌دهد. بااین‌حال، تلگرام ازجمله سرویس‌هایی است که ویژگی‌های زیادی برای حفظ حریم خصوصی به کاربران ارائه کرده و تنظیم مشاهده زمان آنلاین بودن یکی از این موارد است.

درواقع شما با این تنظیم می‌توانید مشخص کنید که وضعیت آنلاین بودن شما به تمام افراد، هیچکس یا افراد مشخص‌شده‌ای نمایش داده شود.

چگونه تلگرام را Last Seen کنیم؟

برای اینکه وضعیت آنلاین بودن خود را به لست سین تغییر دهید، ابتدا باید وارد تنظیمات تلگرام شوید. همچنین شیوه انجام این مراحل در تمام پلتفرم‌ها نسبتاً یکسان است.

پس از واردشدن به بخش تنظیمات تلگرام، ابتدا باید روی گزینه Privacy and Security ضربه بزنید.

لست سین تلگرام-سرای تل

در مرحله بعد، از بخش Privacy، گزینه Last Seen & Online را انتخاب کنید.

لست سین تلگرام-سرای تل

درنهایت صفحه زیر نمایش داده خواهد شد:

لست سین تلگرام-سرای تل

 

از تنظیمات بالایی می‌توانید مشخص کنید که چه افرادی بتوانند وضعیت آنلاین بودن شما را مشاهده کنند. می‌توانید از بین گزینه‌های Everybody (همه)، My Contacts (مخاطبان) و Nobody (هیچکس) گزینه مدنظر خود را انتخاب کنید.

در بخش Add exception می‌توانید برای این تنظیم استثنا قائل شوید و افرادی را مشخص کنید که همیشه بتوانند زمان آنلاین بودن شما را مشاهده کنند.

درنهایت، گزینه Hide Read Time باعث می‌شود زمان‌ِ خوانده‌شدن پیام‌ها به افرادی که وضعیت آنلاین‌بودن شما را مشاهده نمی‌کنند، اطلاع‌رسانی نشود. درواقع تیک دوم با انتخاب این گزینه به فرد مقابل نمایش داده نمی‌شود و البته شما نیز نمی‌توانید زمان خوانده‌شدن پیام‌های خود را تشخیص دهید.

نکته مهم: توجه داشته باشید که تنظیمات مربوط به زمان آنلاین بودن دوطرفه است، به این معنا که اگر آن را از دید شخص خاصی پنهان کرده باشید، زمان آنلاین بودن او نیز از دید شما مخفی خواهد شد.

نحوه نمایش لست سین تلگرام

لست سین تلگرام-سرای تل

به‌طور کلی این ویژگی می‌تواند ساعت آخرین بازدید شما از تلگرام را نمایش دهد. همچنین اگر از زمان آنلاین شدن شما زیاد بگذرد، تاریخ آخرین روزی که به حساب خود سر زده‌اید نمایش داده خواهد شد. اما هنگامی که تلگرام خود را لست سین کنید، در حالت عادی عبارت last seen recently به دیگران نمایش داده می‌شود.

جمع بندی

زمان آنلاین بودن شما در تلگرام درست زیر اسم نمایش داده خواهد شد، بنابراین یکی از اولین اطلاعاتی است که احتمالاً دیگران از شما دریافت خواهند کرد. در حال حاضر کاربران بسیار زیادی از این ویژگی استفاده می‌کنند و ترجیح می‌دهند تا زمان آنلاین بودنشان حداقل در دسترس تمام کاربران نباشد.

در این مطلب توضیح دادیم که چگونه تلگرام را last seen کنیم. این گزینه در تمام پلتفرم‌ها وجود دارد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید