آموزش و دانلود, تکنولوژی

چگونه نسخه‌ی بتای iOS 18 و iPadOS 18 را روی آیفون و آیپد نصب کنیم؟

ios 18 beta-سرای تل
اگر مانند بسیاری از کاربران آیفون بی‌صبرانه منتظر نصب نسخه‌ی بتای iOS 18 هستید، در این آموزش با روش نصب iOS 18 بتا و چند نکته مرتبط با آن آشنا شوید.

اکنون نسخه‌ی بتای iOS 18 به ‌طور رسمی و رایگان برای توسعه‌دهندگان در‌دسترس است. نصب نرم‌افزار مانند سال گذشته بسیار ساده و تنها با انتخاب یک دکمه صورت می‌گیرد. در‌ادامه با روش نصب iOS 18 بتا و چند نکته و ترفند آشنا خواهید شد.

نسخه‌ی بتای توسعه‌دهنده iOS 18

iOS 18 با بسیاری از ویژگی‌ها و تغییرات جدید ازجمله سفارشی‌سازی صفحه اصلی، کنترل سنتر کاملاً جدید، اپلیکیشن مدیریت پسورد، اپ Photos اصلاح‌شده، پیشرفت‌هایی در اپ‌های Messages، ایمیل و سافاری آیفون را به بهترین نسخه‌ای که تاکنون بوده است، تبدیل می‌کند.

درحالی‌که نسخه‌ی بتای توسعه‌دهنده iOS 18 برای همه رایگان است، با هدف اجرا درگوشی آیفون یا آیپد اپل کاربران عادی طراحی نشده است؛ زیرا امکان وجود باگ‌ها و ایراداتی در این نسخه وجود دارد. در‌حال‌حاضر، تنها نسخه‌ی iOS 18 نسخه‌ی بتای توسعه‌دهنده است و اولین نسخه‌ی بتای عمومی iOS 18 در ماه جولای ارائه خواهد شد.

هرچند توصیه‌ی ما این است که تا آمدن نسخه‌ی اصلی iOS 18 صبر کنید؛ اما اگر مصمم هستید که نسخه‌ی جدید را زودتر از همه امتحان کنید، قبل‌ از نصب بتای iOS 18،بکاپ گرفتن از آیفون خود را فراموش نکنیدتوجه کنید که نصب نسخه‌ی بتای iOS 18 برای آیفون یا آیپدهایی امکان‌پذیر است که قبلاً به iOS 16.4 یا جدیدتر آپدیت شده باشند.

آموزش نصب نسخه‌ی بتای iOS 18

برای نصب نسخه‌ی بتای توسعه‌دهنده iOS 18 دیگر به حساب برنامه‌نویس پولی اپل یا Apple Developer نیازی نیست؛ بااین‌حال، اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، ممکن است لازم باشد با اپل آیدی خود به developer.apple.com وارد شوید.

سپس با مک یا کامپیوترتان نسخه‌ی پشتیبان جدیدی از آیفون یا آیپد خود تهیه کنید تا در‌صورتی‌که بعداً منصرف شدید یا نیاز به دانگرید به iOS 17 پیدا کردید، به مشکل برنخورید. در‌ادامه، مراحل زیر را دنبال کنید:
ios 18 beta-سرای تل

ios 18 beta-سرای تل

به Settings بروید و از بخش General وارد Software Update شوید.

دکمه‌‌ی Beta Updates را انتخاب کنید (ممکن است ظاهرشدن دکمه چند لحظه زمان ببرد).

iOS 18 Developer Beta را انتخاب کنید.

اگر به تغییر اپل آیدی مرتبط با نسخه بتا نیاز دارید، می‌توانید در انتهای صفحه روی آن ضربه بزنید.

پس از اینکه کارتان تمام شد، Back را انتخاب کنید.

به‌دنبال iOS 18 Developer Beta بگردید و گزینه‌ی Download and Install را انتخاب کنید.

چنانچه گزینه‌ی روشن‌کردن beta updates یا iOS 18 را نمی‌بینید، موارد زیر را برسی کنید:

از Settings خارج و دوباره به آن وارد شوید.

مطمئن شوید که دستگاهتان iOS 16.4 یا جدیدتر را اجرا می‌کند. اگر گوشی شما امکان دریافت iOS 16.4 یا جدیدتر را داشت و قبلا آن را آپدیت نکرده بودید، آپدیت را نصب کنید و دوباره برای نصب بتای iOS 18 تلاش کنید.

با اپل آیدی خود به‌‌رایگان وارد developer.apple.com شوید و مراحل بالا را دوباره امتحان کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید