آموزش و دانلود, نرم افزار

چگونه ربات‌های تلگرام را برای همیشه حذف کنیم؟

ربات تلگرام-سرای تل
ربات‌های تلگرام در برخی موارد می‌توانند بسیار آزاردهنده باشند؛ بنابراین در این مطلب نحوه حذف آن‌ها را آموزش داده‌ایم.

تلگرام یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های پیام‌رسان امروزی است که قابلیت‌های فراوانی به کاربرانش ارائه می‌کند. بات‌ها یکی از این قابلیت‌ها هستند که می‌توانند طیف وسیعی از وظایف را انجام بدهند. بااین‌حال برخی مواقع، بعضی از بات‌ها ممکن است پیام‌هایی را ارسال کنند که برای شما مزاحمت ایجاد کنند

حذف ربات تلگرام

غیرفعال‌کردن ربات‌های تلگرام کار بسیار ساده ای است. در ادامه آموزش انجام این کار را در اندروید، iOS و دسکتاپ آورده‌ایم:

در اندروید، ابتدا باید ربات تلگرام را باز کنید سپس از منوی سه‌نقطه‌ای بالا سمت راست، گزینه Delete and Block را انتخاب کنید.

تلگرام ربات-سرای تل

پیغام زیر نمایش داده خواهد شد که درصورت نیاز به بلاک شدن بات، می‌توانید تیک گزینه Black Bot را فعال کنید تا پیغام‌های مزاحم آن دیگر برای شما ارسال نشوند.

تلگرام ربات-سرای تل

در آیفون فرایند کمی ساده‌تر است. برای حذف ربات تلگرام در آیفون، کافی‌ست بات موردنظر را به راست اسکرول کنید. سپس از بین گزینه‌های نمایش داده شده، روی Delete ضربه بزنید.

تلگرام ربات-سرای تل

سپس گزینه‌های زیر نمایش داده خواهند شد که باید روی Delete and Stop ضربه بزنید.

تلگرام ربات-سرای تل

در نسخه دسکتاپ تلگرام نیز فقط باید روی بات موردنظرتان کلیک راست کنید و گزینه Stop and block bot را انتخاب کنید.

تلگرام ربات-سرای تل

در تمام سیستم‌های بالا، گزینه دیگری باعنوان Clear archive نیز وجود دارد که با انتخاب آن، تاریخچه چت شما و ربات حذف خواهد شد.

جمع‌بندی

دلایل زیادی برای حذف ربات تلگرام وجود دارد؛ برای مثال، بسیاری از ربات‌ها دانلودر هستند و کاربر پس از استفاده از آن‌ها ممکن است دیگر نیازی نداشته باشد بات فعال باشد. همچنین برخی بات‌ها پیام‌های آزاردهنده مکرری را ارسال می‌کنند. هرچند می‌توان نوتیفیکیشن بات‌ها را نیز خاموش کرد، می‌توانید ربات تلگرام را نیز برای همیشه حذف کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید