آموزش و دانلود

چگونه دانلود خودکار تلگرام را در گوشی و کامپیوتر غیرفعال کنیم؟

تلگرام -سرای تل
دانلود خودکار تلگرام علاوه بر اینکه از حجم اینترنت شما استفاده می‌کند، می‌تواند حافظه گوشی شما را نیز سریع‌تر پر کند.

تلگرام ازجمله محبوب‌ترین سرویس‌های پیام‌رسان در جهان است و روزانه کاربران زیادی از سراسر جهان در کامپیوتر یا موبایل خود از آن استفاده می‌کنند. ارسال عکس و ویدیو در تلگرام نیز امکان‌پذیر است، بااین‌حال، محتواهای ارسالی در آن ابتدا به‌صورت پیش‌فرض روی دستگاه شما ذخیره می‌شوند و این امر می‌تواند حجم اینترنت شما را تخلیه کند. در این مطلب از دیجیاتو، نحوه «غیر فعال کردن دانلود خودکار در تلگرام» را به شما آموزش خواهیم داد.

غیر فعال کردن دانلود خودکار در تلگرام

تلگرام -سرای تل

یکی از آزاردهنده‌ترین نکات هنگام استفاده از تلگرام، ذخیره‌کردن ناخواسته عکس و ویدیوها در گالری گوشی شماست. خوشبختانه، شما می‌توانید به دو روش از این امر جلوگیری کنید: با غیرفعال کردن دانلود اتوماتیک تلگرام و جلوگیری از ذخیره‌شدن تصاویر در گالری خود.

در ادامه به آموزش این ۲ روش خواهیم پرداخت.
جلوگیری از دانلود خودکار تلگرام در گوشی

همیشه می‌توانید از دانلود خودکار تصاویر ویدیوهای چت‌های تلگرام روی گوشی خود جلوگیری کنید. این امر نه‌تنها باعث می‌شود در مصرف اینترنت خود صرفه جویی کنید، بلکه کمک خواهد کرد تا حافظه گوشی شما به‌طور ناخواسته پر نشود.

اگر در چندین کانال و گروه تلگرام عضو هستید، احتمالاً روزانه تصاویر زیادی دریافت می‌کنید. هرچند یک فایل تصویری ممکن است کوچک باشد، اما در طول زمان تصاویر دانلودشده از تلگرام ممکن است به چند گیگابایت افزایش پیدا کنند.

برای جلوگیری از دانلود خودکار تلگرام کارهای زیر را انجام دهید:

ابتدا تلگرام را باز کنید و از طریق منوی همبرگری آن وارد تنظیمات شوید.

تلگرام -سرای تل

سپس در صفحه تنظیمات، باید روی گزینه Data and Storage ضربه بزنید.

تلگرام -سرای تل

در بخش Automatic media download سه گزینه مشاهده خواهید کرد: When using mobile data (هنگام استفاده از بسته موبایل)، When connected to Wi-Fi (هنگام اتصال به وای‌فای) و When roaming (هنگام رومینگ).

تلگرام -سرای تل

تیک گزینه‌های بالا به‌طور پیش‌فرض فعال است و با غیرفعال کردن آن‌ها، دانلود خودکار تلگرام را غیر فعال می‌شود. همچنین با انتخاب هر یک از گزینه‌ها (یعنی در صورتی که فعال باشند)، با صفحه‌ای مانند تصویر زیر مواجه خواهید شد که از طریق آن می‌توانید برای دانلود داده‌های تلگرام محدودیت تعیین کنید یا دانلود خودکار نوع خاصی از فایل‌ها (مانند عکس) را فقط فعال کنید.

تلگرام -سرای تل

غیرفعال کردن دانلود اتوماتیک تلگرام در کامپیوتر

اگر از نسخه دسکتاپ و کامپیوتر تلگرام نیز استفاده می‌کنید، برای غیر فعال کردن دانلود خودکار باید مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا از طریق منوی همبرگری گوشه بالا سمت چپ، وارد تنظیمات شوید.

تلگرام -سرای تل

پس از باز شدن صفحه تنظیمات، گزینه Advanced را انتخاب کنید.

تلگرام -سرای تل

در این صفحه، بخش Automatic media download که در تصویر زیر مشخص شده است، برای دانلود خودکار تلگرام است. سه گزینه در آن وجود دارد که به ترتیب شامل «در چت‌های خصوصی»، «در گروه‌ها» و «در کانال‌ها» می‌شود.

تلگرام -سرای تل

با انتخاب هر یک از این گزینه‌ها، صفحه جدیدی برای شما نمایش داده خواهد شد که از طریق آن می‌توانید دانلود خودکار تلگرام را متوقف کنید.

تلگرام -سرای تل

چگونه از ذخیره‌شدن عکس و ویدیوهای تلگرام در گالری گوشی جلوگیری کنیم؟

در نسخه گوشی تلگرام، همچنین این قابلیت وجود دارد که از ذخیره‌شدن محتواها روی گالری گوشی خود جلوگیری کنید. برای انجام این کار نیز ابتدا وارد تنظیمات و بخش Data and Storage شوید و سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

در تنظیمات Data and Storage، بخشی با عنوان Save to Gallery وجود دارد که شامل سه گزینه Private Chats (چت‌های خصوصی)، Groups (گروه‌ها) و Channels (کانال‌ها) می‌شود.

تلگرام -سرای تل

با غیرفعال کردن هر یک از این گزینه‌ها، روند ذخیره‌شدن خودکار فایل‌ها روی گالری گوشی خود را متوقف خواهید کرد.

تلگرام -سرای تل

همچنین با انتخاب این گزینه‌ها و فعال‌بودن آن‌ها نیز، مانند تصویر بالا بخش جدیدی برای تعیین محدودیت دانلود به شما نمایش داده خواهد شد.

جمع بندی؛ دانلود خودکار تلگرام را غیرفعال کنیم؟

تلگرام -سرای تل

تلگرام پلتفرم مناسبی برای ارسال عکس و ویدیو است. کانال‌های خبری بسیار زیادی در این سرویس پیام‌رسان وجود دارند که روزانه ویدیوها و محتواهای مربوط به موضوع خاصی را منتشر می‌کنند. در گروه‌ها نیز ممکن است عکس و ویدیوهای زیادی به اشتراک گذاشته شود.

بنابراین هنگامی که قابلیت دانلود خودکار تلگرام فعال باشد، علاوه بر اینکه ممکن است حجم اینترنت شما سریع‌تر تمام شود، امکان پر شدن فضای داخلی گوشی شما نیز وجود دارد. بنابراین بهتر است، به تناسب نیاز خود، قابلیت دانلود خودکار تلگرام را غیرفعال کنید. می‌توانید این قابلیت را فقط برای گروه‌ها و کانال‌ها غیرفعال کنید و اجازه دانلود خودکار در چت‌های شخصی که کنترل بیشتری روی محتوای آن دارید را فراهم کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید