آموزش و دانلود, تکنولوژی, نرم افزار

چگونه اکانت اینستاگرام را موقتاً غیرفعال کنیم؟

با دنبال کردن مراحل گفته شده در این مقاله، می‌توانید اقدام به غیرفعال کردن موقت اینستاگرام خود روی گوشی، تبلت و کامپیوتر نمایید.

دیلیت اکانت موقت اینستاگرام در مواقعی که به هر دلیلی قصد از دسترس کردن حساب کاربری خود به شکل غیر دائمی را دارید، مفید واقع می‌شود. حذف موقت اکانت اینستاگرام به کاربران اجازه می‌دهد تا به صورت مقطعی از این شبکه اجتماعی فاصله بگیرند و گزینه کاربردی برای ایام امتحانات، مواقع حساس و پرمشغله یا اوقاتی است که از صرف زمان طولانی در میان عکس‌ها و ویدئوها، خسته شده‌اید. در مقاله پیش‌رو به آموزش حذف موقت اکانت اینستاگرام با موبایل خواهیم پرداخت که روی دستگاه‌های اندرویدی، آیفون، تبلت قابل انجام است. برای یادگیری دی اکتیو موقت اینستاگرام همراه سرای تل باشید

حذف حساب کاربری در اغلب شبکه‌های اجتماعی از جمله Instagram به دو روش موقت و دائمی امکان‌پذیر است. هنگام دی اکتیو کردن موقت اکانت اینستاگرام، تمامی اطلاعات کاربر از جمله عکس‌ها و ویدئوهای قرار گرفته روی پروفایل در کنار پیام‌های موجود در دایرکت بدون تغییر باقی می‌مانند؛ اگرچه از دید سایر افراد پنهان خواهند شد و پس از فعال‌سازی مجدد حساب، قابل مشاهده خواهند بود. بنابراین دیلیت اکانت اینستاگرام موقت برای کسانیست که نمی‌خواهند حساب کاربری خود را برای همیشه حذف کنند.

شایان ذکر است که متا برخلاف توییتر، محدودیت زمانی برای حذف موقت اکانت اینستاگرام درنظر نگرفته است؛ در نتیجه کاربران می‌توانند به مدت دلخواه، پروفایل خود را از دید سایر افراد خارج نمایند. در سوی دیگر دیلیلت اکانت دائمی اینستاگرام، موجب پاک شدن تمامی اطلاعات کاربر از سوی سرورها می‌شود؛ اما خوشبختانه این فرایند تا ۳۰ روز پس از غیرفعال‌سازی، قابل بازگشت خواهد بود و همچنین امکان دریافت نسخه پشتیبان از داده‌های پروفایل هم در اختیار علاقه‌مندان قرار دارد.

دی اکتیو اینستاگرام با گوشی

حذف موقت اکانت اینستاگرام با موبایل، به آسانی از طریق اپلیکیشن اندروید و iOS این شبکه اجتماعی، قابل انجام است. البته توجه داشته باشید که برای دی اکتیو کردن اینستاگرام به صورت موقت در تمامی پلتفرم‌ها (از جمله گوشی، تبلت و کامپیوتر) به رمز عبور خود نیاز خواهید داشت و به ثمر رساندن چنین کاری بدون داشتن رمز عبور، امکان‌پذیر نیست. برای دیلیت اکانت موقت اینستاگرام با گوشی، مراحل گفته شده در پایین را دنبال کنید.

برای شروع فرایند دی اکتیو کردن اینستاگرام به صورت موقت، وارد اپلیکیشن این شبکه اجتماعی روی موبایل یا تبلت خود شوید.

در صفحه اصلی برنامه روی تصویر پروفایل خود در گوشه پایینی سمت راست صفحه بزنید تا به صفحه پروفایل حساب کاربری خود، منتقل شوید.

داخل صفحه پروفایل، آیکن همبرگری (سه خط موازی) را از گوشه بالایی سمت راست صفحه لمس کنید تا یک منو باز شود.

دیلیت اکانت-سرای تل

در ادامه فرآیند دی اکتیو موقت اینستاگرام از منوی ظاهر شده در پایین صفحه، اولین گزینه تحت عنوان Settings and privacy را انتخاب نمایید تا به صفحه تنظیمات منتقل شوید.

در صفحه تنظیمات اپلیکیشن Instagram روی اولین گزینه با نام Accounts Center بزنید تا وارد صفحه مدیریت حساب‌های کاربری شوید.

در ادامه، گزینه Personal details را که در زیر عنوان Account settings، قرار گرفته است، انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که اگر چندین حساب کاربری به صورت همزمان در داخل برنامه داشته باشید، می‌توانید با لمس گزینه Profiles، در میان آنها جابه‌جا شوید و حساب مورد نظر جهت دی اکتیو کردن موقت اکانت اینستاگرام را انتخاب نمایید. البته ضرورتی برای انجام این کار وجود ندارد و در مراحل بعدی هم امکان انتخاب حساب را خواهید داشت.

دیلیت اکانت-سرای تل

در دی اکتیو موقت اینستاگرام با گوشی یا سایر دستگاه‌ها، داخل صفحه Personal details، آخرین گزینه تحت عنوان Account ownership and control را انتخاب کنید.

در ادامه گزینه Deactivation or deletion را بزنید. درحال‌ حاضر در این صفحه تنها همین گزینه وجود دارد، اما ممکن است در به‌روزرسانی‌های آتی Instagram، گزینه‌های دیگری هم به آن اضافه شود.

اکنون می‌توانید لیستی از حساب‌های کاربری لاگین شده را در صفحه Deactivation or deletion مشاهده کنید. حساب مورد نظر جهت دی اکتیو کردن اینستاگرام به صورت موقت را با یکبار لمس، انتخاب نمایید.

دیلیت اکانت-سرای تل

در صفحه بعدی دیلیت اکانت اینستاگرام موقت، اولین گزینه با نام Deactivate account به صورت پیش‌فرض انتخاب شده است؛ در غیر این صورت، تیک گزینه گفته شده را بزنید و سپس کلید Continue در پایین صفحه را لمس کنید تا به مرحله بعدی دیلیت موقت اینستاگرام بروید.

اکنون برای ادامه فرایند دیلیت اکانت موقت اینستاگرام با گوشی، باید رمز عبور حساب کاربری خود را در کادر Password تایپ کنید. سپس بار دیگر کلید Continue را لمس نمایید.

دیلیت اکانت-سرای تل

در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کردید، می‌توانید با زدن گزینه Forgot password اقدام به بازیابی آن از طریق شیوه‌های مختلف کنید.

صفحه بعدی به علت حذف موقت اکانت اینستاگرام اختصاص داده شده است. تنها کافیست تا یکی از گزینه‌های موجود در صفحه را انتخاب نمایید و سپس با اسکرول به پایین، دوباره کلید Continue را لمس کنید.

در آخر فرآیند دیلیت موقت اینستاگرام نوبت به تایید فرایند دیلیت اکانت موقت اینستاگرام می‌رسد. به این منظور گزینه Deactivate account را بزنید و کمی صبر کنید تا اپلیکیشن از حساب کاربری شما خارج شود.

اگر که اطلاعات حساب کاربری دیگری روی دستگاه وجود داشته باشد، وارد آن خواهید شد؛ در غیر این صورت، صفحه ورود پیش‌فرض اینستاگرام نمایش داده می‌شود.

دیلیت اکانت-سرای تل

نهایتا دی اکتیو موقت اینستاگرام با این روش انجام می‌شود. توجه داشته باشید که پس از حذف موقت اکانت اینستاگرام با موبایل، در هر زمانی می‌توانید با وارد کردن دوباره نام کاربری، ایمیل یا شماره همراه و رمز عبور، وارد حساب کاربری خود شوید و اقدام به فعال‌سازی مجدد آن نمایید.

پس از فعال‌سازی، دیگر کاربران دوباره خواهند توانست عکس‌ها و ویدیوهای موجود در پروفایل شما را مشاهده نمایند یا از طریق دایرکت به شما پیام ارسال کنند. شایان ذکر است که اینستاگرام محدودیت‌هایی را برای غیرفعال‌سازی حساب‌ها در نظر گرفته است و پس از فعال‌سازی مجدد، تا یک هفته نمی‌توانید دوباره اقدام به دیلیت اکانت موقت اینستاگرام نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید