آموزش و دانلود, نرم افزار, هوش مصنوعی

چطور اکانت ChatGPT بسازیم و به هوش مصنوعی GPT-4o دسترسی پیدا کنیم؟

اکانت chat-gpt-سرای تل
بدون نیاز به شماره‌ی مجازی و فقط با استفاده از ایمیل، می‌توانید حساب ChatGPT بسازید. در این مقاله با نحوه‌ی ثبت‌نام آشنا می‌شویم.

محدودیت‌ها و مسیر دشواری که کاربران ایرانی تا چندی‌ پیش برای ساخت اکانت ChatGPT با آن مواجه بودند، باعث شده بود که بسیاری از افراد به خرید شماره‌ مجازی روی بیاورند و برخی نیز به‌دنبال چت‌بات‌های جایگزین چت جی پی تی باشند.

ساخت اکانت ChatGPT دیگر مانند گذشته دشوار نیست و فقط با داشتن ایمیل می‌توان ثبت‌نام را انجام داد و به‌صورت کاملاً رایگان با نسخه‌ی جدید هوش مصنوعی OpenAI گفت‌وگو کرد. GPT-4o که اکنون جدیدترین مدل زبانی این چت‌بات به‌شمار می‌آید، به‌صورت محدود در اختیار تمامی کاربران قرار گرفته است تا قدرت هوش مصنوعی را بیش از گذشته به‌ رخ چت‌بات‌های دیگر بکشد.

در مقاله‌ی پیش‌ رو، با نحوه‌ی ثبت‌نام در ChatGPT و آموزش استفاده از هوش مصنوعی جدید OpenAI آشنا می‌شویم. برای آشنایی بیشتر با چت‌جی‌پی‌تی و نحوه‌ی تعامل با این چت‌بات هوش مصنوعی که سروصدای زیادی به‌پا کرده است، مقاله‌ی جامع ChatGPT چیست را از دست ندهید.

آموزش ساخت اکانت چت جی پی تی

همان‌طور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، برای ثبت نام در چت جی پی تی نیازی به شماره تلفن ندارید و با ایمیل می‌توانید ثبت‌نام را انجام دهید. برای شروع از طریق لینک زیر وارد وب‌سایت OpenAI شوید.

در بخش Get Started روی گزینه‌ی Sign up کلیک کنید.

اکانت chat-gpt-سرای تل

در صفحه‌ی بعد، آدرس ایمیلتان را وارد کنید و روی Continue ضربه بزنید. امکان ثبت‌نام از طریق اکانت گوگل، مایکروسافت و اپل نیز فراهم است.

اکانت chat-gpt-سرای تل

در مرحله‌ی بعد، پسورد مدنظرتان را تایپ و مجدداً Continue را انتخاب کنید. رمزعبور حداقل باید ۱۲ کاراکتر باشد.

اکانت chat-gpt-سرای تل

پس از انجام این مراحل، ایمیل تأییدیه به آدرس ایمیلتان ارسال خواهد شد. برای دریافت ایمیل صبور باشید؛ چون ممکن است دقایقی طول بکشد.

اکانت chat-gpt-سرای تل

برای وریفای کردن ایمیل، تنها کافی است روی کادر سبزرنگ Verify email address کلیک کنید تا به‌ سایت ChatGPT هدایت شوید.

حالا برای تکمیل مراحل ثبت‌نام، نام کامل و تاریخ تولدتان را وارد کنید و Agree را فشار دهید.

اکانت chat-gpt-سرای تل

پس از تکمیل مراحل، به جدیدترین نسخه‌ی چت‌جی‌پی‌تی یعنی GPT-4o البته به‌صورت محدود دسترسی پیدا خواهید کرد. پس از رسیدن به حد مجاز استفاده از این نسخه، GPT-3.5 پاسخگوی سؤالاتتان خواهد بود.

اکانت chat-gpt-سرای تل

ساخت اکانت چت جی پی تی با موبایل

نسخه‌ی موبایل چت‌جی‌پی‌تی نیز هم‌اکنون در دسترس قرار دارد و بسته به نوع گوشی هوشمندتان از طریق پلی‌استور و اپ‌استور می‌توانید آن را دانلود کنید. مراحل ثبت‌نام با استفاده‌ از اپلیکیشن موبایل ChatGPT نیز درست مانند نسخه‌ی دسکتاپ انجام می‌شود؛ بنابراین از توضیحات تکراری صرف‌نظر می‌کنیم و در این بخش مراحل Log in کردن را توضیح می‌دهیم.

برای ورود به حساب کاربری‌تان در ChatGPT دکمه‌ی Log In را فشار دهید.

در صفحه‌ی بعد آدرس ایمیلتان را وارد کنید و روی Continue ضربه بزنید.

اکنون پسورد تعیین‌شده را وارد کنید و مجدداً Continue را فشار دهید.

اکانت chat-gpt-سرای تل

در انتها، به صفحه‌ی خوش‌آمدگویی وارد می‌شوید که در آن به‌ نکات مهمی در مورد چت‌بات اشاره شده است؛ برای مثال، از شما خواسته می‌شود درمورد اطلاعات خیلی حساس با چت‌بات صحبت نکنید. همچنین این احتمال را در نظر بگیرید که برخی از اطلاعات ارائه‌شده توسط چت‌جی‌پی‌تی امکان دارد صحیح نباشند.

در نهایت با انتخاب Continue به صفحه‌ی چت منتقل خواهید شد و می‌توانید گفت‌وگو را شروع کنید. توجه داشته باشید که برای انجام تمام مراحل ثبت‌نام و استفاده از چت‌بات، باید از وی‌پی‌ان استفاده کنید.

محدودیت‌های نسخه رایگان ChatGPT

استفاده از جدیدترین نسخه‌ی چت جی‌پی‌تی از چندی پیش برای تمام کاربران به‌صورت رایگان در دسترس قرار دارد؛ اما به‌صورت محدود. درواقع شما به‌محض ساخت اکانت به ChatGPT-4o دسترسی خواهید داشت و می‌توانید از آن استفاده کنید؛ ولی به‌محض اینکه به‌حد مجاز برسید، با پیامی مشابه تصویر زیر روبه‌رو خواهید شد. البته کماکان امکان گفت‌وگو را دارید، ولی پس از رسیدن به حد تعیین‌شده، باید صبر کنید تا پنجره‌ی زمانی جدیدی باز شود. در طول این مدت، GPT-3.5 به سؤالاتتان پاسخ می‌دهد.

اکانت chat-gpt-سرای تل

کاربران Plus و Team با پرداخت ۲۰ و ۲۵ دلار در ماه، تا پنج‌برابر بیشتر از کاربران رایگان، امکان استفاده‌ از هوش مصنوعی جدید OpenAI را خواهند داشت. به‌علاوه، می‌توانند از GPT-4 و هوش مصنوعی تصویرساز DALL·E نیز استفاده کنند.

اکانت chat-gpt-سرای تل

قابلیت‌های GPT-4o

GPT-4o در مقایسه با نسخه‌های قبل پیشرفت‌های چشمگیری داشته است. تغییرات مدل زبانی جدید OpenAI شامل مکالمه‌ی صوتی با لحن‌ها و زبان‌های مختلف، تجزیه‌وتحلیل تصاویر، درک بهتر و سرعت پاسخ‌گویی بیشتر می‌شود.

ارسال تصویر

GPT-4o می‌تواند تصاویر را به‌صورت مستقیم دریافت کند و آن‌ها را مورد تجزیه‌وتحلیل قرار دهد یا در صورت نیاز اشیای موجود در تصویر را شناسایی و متن موجود در آن را استخراج کند. رابط کاربری این نسخه نیز با نسخه‌های قبل تفاوت چشمگیری ندارد؛ بااین‌حال، سرعت پاسخگویی آن افزایش یافته و می‌تواند ورودی‌های صوتی را در مدت‌زمانی بسیار کوتاه پاسخ دهد. این سرعت با زمان پاسخ انسان در مکالمات قابل‌مقایسه است و تعاملات طبیعی و روان‌تر را تضمین می‌کند.

توجه داشته باشید که نسخه‌ی رایگان هوش مصنوعی در حال حاضر امکان تولید تصویر را ندارد و فقط کاربران نسخه‌ی پلاس با دسترسی به DALL·E می‌توانند از ویژگی تولید تصویر بهره‌مند شوند.

مکالمه‌ی صوتی با چت‌جی‌پی‌تی

حالت Voice که از ابتدا در ChatGPT وجود داشت، در نسخه‌ی GPT-4o با قابلیت‌های جدیدی همراه است که تعامل کاربران با هوش مصنوعی را بهبود می‌بخشد. نسخه‌ی جدید حالا می‌تواند به زبان‌های مختلف و به‌صورت کاملاً طبیعی و خودمانی پاسخگوی سؤالات کاربران باشد.

برای شروع مکالمه‌ی صوتی با چت‌جی‌پی‌تی، روی نماد هدست در نوار پایین ضربه بزنید. در صفحه‌ی بعد امکانات صوتی را مطالعه و Continue را فشار دهید. وقتی برای اولین‌بار از این ویژگی استفاده می‌کنید، از شما خواسته می‌شود صدایی را برای ChatGPT انتخاب کنید تا با همان صدا به سؤال‌هایتان پاسخ دهد. بعداً می‌توانید با رفتن به بخش تنظیمات، آن را تغییر دهید.

اکانت chat-gpt-سرای تل

برای پایان‌دادن به مکالمه‌ی صوتی، روی نماد ضربدر قرمز ضربه بزنید. توجه داشته باشید که مکالمه‌های صوتی به‌صورت متن ذخیره می‌شوند و در بخش مکالمه‌های سیوشده می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

اکانت chat-gpt-سرای تل

دسترسی به مکالمه‌های ذخیره‌شده

تمامی مکالمات ChatGPT به‌طور خودکار ذخیره می‌شوند و می‌توانید از بخش نوار کناری به آن‌ها دسترسی داشته باشید. برای خواندن یا ادامه‌ی هرکدام از گفت‌وگوهای گذشته، باید روی آن کلیک کنید. این ویژگی برای مواقعی که قصد دارید در مورد یکی از موضوع‌های قبل صحبت کنید بسیار کاربردی است؛ زیرا چت‌بات موضوع مکالمه را در حافظه‌اش نگه‌داری می‌کند و نیازی به توضیحات دوباره نیست.

اکانت chat-gpt-سرای تل

تمامی مکالمات بر اساس اولین درخواست شما نام‌گذاری می‌شوند؛ اما در صورت تمایل می‌توانید نام آ‌ن‌ها را تغییر دهید. برای این کار روی نماد سه‌نقطه در روبه‌روی موضوع مورد نظر ضربه بزنید و با انتخاب Rename نام مدنظرتان را تایپ کنید و سپس Enter را فشار دهید. در این بخش به موارد دیگری همچون اشتراک‌گذاری گفت‌وگو، آرشیو کردن و حذف آن‌ها نیز دسترسی خواهید داشت.

اکانت chat-gpt-سرای تل

اگر مطمئن نیستید که GPT-4o برایتان فعال شده است یا خیر، در پایان هر پاسخی که از چت‌بات دریافت می‌کنید، گزینه‌ای دیده می‌شود که با کلیک روی آن، می‌توانید متوجه شوید که درحال استفاده از کدام مدل هستید. در صورت امکان می‌توانید در همین بخش از مدل فعلی به مدل دیگر منتقل شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید