آموزش و دانلود, اخبار فنآوری, هوش مصنوعی

هوش مصنوعی خیره‌ کننده‌ برای اضافه‌کردن صدا به ویدیوها

ElevenLabs

هوش مصنوعی خیره‌ کننده‌ برای اضافه‌کردن صدا به ویدیوها

استارتاپ هوش مصنوعی ElevenLabs  میگوید، این ابزار به سازندگان اجازه می‌دهد تا برای ویدیوهای خود جلوه‌های صوتی و صدا تولید کنند.

 

ElevenLabs  چند هفته پس از راه‌اندازی مدل تبدیل متن به صدای  Sound Effects، حالا ابزاری متن‌باز را نیز در اختیار کاربران قرار داد و پتانسیل‌های آن را نمایش داد، این ابزار هوش مصنوعی تولید صدا به سازندگان اجازه می‌دهد برای ویدیوهای خودشان جلوه‌های صوتی متفاوتی بسازند.

 

هوش مصنوعی تولید صدا  ElevenLabs

ElevenLabs

ElevenLabs

مکانیزم کاری این مدل به این صورت است که چهار فریم در فواصل زمانی یک‌ثانیه‌ای ارائه می‌شود، سپس این فریم‌ها همراه پرامپت به مدل GPT-4o فرستاده می‌شوند تا پرامپت جدیدی گرفته شود، به کمک API Sound Effects از این پرامپت برای تولید افکت صوتی از متن استفاده می‌شود، صدای تولیدشده با ویدیوی کاربر ترکیب می‌شود تا فایل آن برای دانلود ارائه شود.

 

محدویدت اولیه این ابزار عالی

همچنین باید به این موضوع اشاره کرد که درحال‌حاضر فقط یک ویدیوی ۲۲ ثانیه‌ای می‌توان با این ابزار ساخت.

 

توسعه‌دهندگان می‌توانند به کد این ابزار در GitHub دسترسی داشته باشند. البته ElevenLabs وب‌سایت جدیدی هم راه‌اندازی کرده تا بتوانید Sound Effects API را امتحان کنید.

این ابزار جدید زمان کافی نیاز دارد تا به تکامل برسد و بتوان با خیال آسوده ساعت ها ویدئو را در آن صداگزاری کرد، همچنین نمونه های اولیه اغلب کارایی عمیق ندارند ولی رفته رفته به ابزاری قدرتمند تبدیل می شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید