اخبار فنآوری, محصولات جدید

هواوی میت ۷۰ با HarmonyOS NEXT

گوشی هواوی میت 70

 

سری هواوی میت ۷۰ با HarmonyOS NEXT در سه‌ماهه پایانی ۲۰۲۴ عرضه می‌شود

 

هواوی رسماً عرضه سری میت ۷۰ در فصل آخر ۲۰۲۴ را تأیید کرد؛ به‌این‌ترتیب، بین اکتبر تا دسامبر باید منتظر عرضه این گوشی‌ها باشیم. البته این سری تفاوت زیادی با دیگر گوشی‌های این برند دارد؛ قرار است سری میت ۷۰ به‌صورت پیش‌فرض با سیستم‌عامل اختصاصی هواوی، هارمونی نکست، وارد بازار شود که به پشتیبانی از اندروید پایان می‌دهد.

 

شرکت چینی هواوی سیستم عامل  HarmonyOS NEXT را در رویداد کنفرانس توسعه‌دهندگان HDC معرفی کرد. این سیستم‌عامل از کد پروژه متن‌باز اندروید (AOSP) کامل جدا می‌شود؛ به این معنی که دستگاه‌های هواوی با این نسخه از  HarmonyOS  دیگر از برنامه‌های اندروید پشتیبانی نمی‌کنند، این موضوع مثل یک تیغ دو لبه است، همان قدر که مستقل و وابسطه به گوگل نیست، همان قدر هم ممکن است مثل پروژه قدیمی سیستم عامل سامسونگ شود.

 

گوشی‌های نسل بعد سری میت اولین دستگاه‌هایی خواهند بود که نسخه پایدار سیستم‌عامل جدید را دریافت می‌کنند. پس از عرضه این گوشی‌ها، انتظار می‌رود هواوی این سیستم‌عامل کاملاً جدید را در غالب به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای دستگاه‌های دیگرش نیز عرضه کند. هواوی فعلاً تست بتای سیستم‌عامل اختصاصی‌اش را روی سری میت ۶۰ و تعدادی دستگاه دیگر آغاز کرده است.

 

گوشی هواوی میت ۷۰

گوشی هواوی میت 70 و 60

گوشی هواوی میت ۷۰ و ۶۰

گوشی هواوی میت 70

گوشی هواوی میت ۷۰

 

مشخصات فنی احتمالی سری میت ۷۰ هواوی

مدل پرو از نمایشگری با سه حفره دوربین که در نسخه‌های قبلی نیز وجود داشت، استفاده خواهد کرد.

 

میت ۶۰ دارای پرو دوربین سلفی ۱۳ مگاپیکسلی فوق عریض، سنسور ۳D  ToF   و سنسورهای دیگر برای نقشه‌برداری سه‌بعدی از چهره است. میت ۷۰ پرو احتمالاً به استفاده از همان مجموعه سنسورهای دوربین سلفی نسل قبل ادامه می‌دهد.

 

سیستم دوربین عقب یکی دیگر از موضوعات موردبحث است. میت ۷۰ ممکن است از سنسورهای Omnivision برای ضبط تصاویر و ویدیوهای بهتر استفاده کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید