اخبار فنآوری, هوش مصنوعی

همکاری اپل و گوگل در زمینه هوش مصنوعی

همکاری اپل و گوگل در زمینه هوش مصنوعی

همکاری اپل و گوگل در زمینه هوش مصنوعی

بر اساس گزارش بلومبرگ انتظار می‌رود که خبر همکاری اپل و گوگل در زمینه Apple Intelligence در فصل پاییز اعلام شود.

 

اگر به‌دنبال استفاده از هوش مصنوعی دیگری به‌جز ChatGPT در آیفون هستید، لازم نیست مدت زیادی منتظر بمانید. گزارش جدید بلومبرگ حکایت از آن دارد که اپل در پاییز امسال با گوگل وارد همکاری می‌شود تا جمینای را به آیفون بیاورد.

 

«مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ که اطلاعات زیادی درباره برنامه‌های اپل دارد، در اظهارنظرش درمورد همکاری این شرکت با گوگل یا انتروپیک می‌گوید انتظار دارد حداقل همکاری با گوگل نزدیک به زمانی عرضه Apple Intelligence در فصل پاییز اعلام شود.

 

همکاری گوگل و اپل در زمینه هوش مصنوعی

مارک گرمن می‌گوید از چند منبع شنیده است اپل و متا با هم همکاری نخواهد کرد. ماه مارس، این دو شرکت گفتگوهای کوتاهی کرده‌اند اما این گفتگوهای اولیه سرانجامی نداشته و حالت رسمی پیدا نکرده است. اپل اکنون باور دارد محصولات OpenAI، گوگل و انتروپیک از مدل‌های هوش مصنوعی متا بهترند و نیازی به این همکاری با این شرکت وجود ندارد.

 

 

افزون ‌براین، خبرنگار بلومبرگ مدعی است اپل می‌خواهد مستقیم از هوش مصنوعی کسب درآمد کند. به‌عبارت‌دیگر، این شرکت ممکن است درنهایت بخشی از قابلیت‌های اپل اینتلیجنس را از طریق اشتراک پولی عرضه کند. این شرکت فعلاً از این قابلیت‌ها برای افزایش جذابیت محصولات سخت‌افزاری‌اش استفاده می‌کند اما احتمالاً در آینده شرایط تغییر خواهد کرد.

 

عرضه سرویس‌های هوش مصنوعی شرکت‌های دیگر، ازجمله OpenAI و گوگل، می‌تواند به اپل کمک کند هم‌زمان با توسعه مدل‌های قدرتمند داخلی، از بازار عقب نماند و قابلیت‌های موردنیاز کاربران را در اختیار آن‌ها قرار دهد. با این‌ حال، می‌توان انتظار داشت درنهایت این شرکت مدل‌های خودش را توسعه بدهد و آن‌ها را به کاربران عرضه کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید