آموزش و دانلود, سخت افزار

هدفون را چقدر شارژ کنیم و چگونه آن‌را نگه داریم؟

شارژ هدفون-سرای تل
در ادامه پیرامون نحوه شارژ هدفون صحبت خواهیم کرد.

نحوه شارژ هدفون‌ها با دستگاه‌های مجهز به باتری مانند گوشی هوشمند و پاوربانک تفاوت زیادی ندارد. اگر می‌خواهید بدانید که هدفون را چقدر شارژ کنیم و چگونه باتری آن‌ را نگهداری کنیم تا عمر طولانی داشته باشد، این مطلب را تا انتها دنبال کنید

هدفون را چقدر شارژ کنیم و چگونه آن‌را نگه داریم

شارژ هدفون-سرای تل

هندزفری و هدفون‌های سیمی از باتری بی‌بهره هستند و به‌همین‌ترتیب بابت شارژ کردن و نگرانی از بابت عمر باتری آن‌ها دغدغه‌ای نخواهید داشت. باوجوداین، مدل‌های بی‌سیم این گجت‌ها برای پخش صدا به باتری نیازمند هستند. حضور باتری در لوازم الکترونیکی مزایای زیادی دارد؛ اما باتری‌ها از آن دسته قطعاتی هستند که به مراقبت نیاز دارند، در غیر این‌صورت زودتر از انتظارات‌تان به پایان عمر خود نزدیک خواهد شد.

یکی از مواردی که باید برای افزایش عمر باتری هدفون خود رعایت کنید، مدت زمان شارژ هدفون و البته نحوه شارژ کردن آن است؛ اما هدفون را چقدر شارژ کنیم تا باتری آن خراب نشود؟

پیش‌از هر چیز، برای شارژ کردن هدفون و هندزفری بی‌سیم خود به شارژری سازگار با این گجت نیاز دارید. برای اطلاع از توان ورودی برای شارژ‌ هدفون باید اطلاعات درج‌شده در دفترچه راهنمای آن‌ را مطالعه کنید و سپس سراغ استفاده یا تهیه شارژری بروید که با این توان‌های ورودی سازگاری داشته باشد. از آن‌جایی که معمولاً هدفون‌ها از قابلیت شارژ سریع بی‌بهره هستند، باید شارژری را تهیه کنید که از توان‌های پایین‌تر نیز پشتیبانی کند.

با در اختیار داشتن شارژر مناسب برای شارژ هدفون، فاکتور دیگری که باید رعایت کنید، مدت زمان شارژ‌ هدفون است. این‌که شارژ هدفون چقدر طول می‌کشد، به ظرفیت باتری و توان شارژ مدلی که در اختیار دارید بستگی دارد. به‌طور کلی، باتری هدفون‌ها چندان بزرگ نیست و حدود یک تا دو ساعت برای شارژ آن‌ها زمان لازم خواهد بود. پیشنهاد می‌شود هدفون خود را از شب تا صبح و به‌مدت طولانی در شارژر قرار ندهید؛ چراکه این محصولات مانند گوشی و لپ‌تاپ در مدیریت جریان ورودی چندان پیشرفته نیستند و امکان دارد که با انجام این کار در طولانی‌مدت خراب شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید