آموزش و دانلود, اخبار فنآوری

مشکل در تسکبار ویندوز۱۱ مایکروسافت

مشکل در تسکبار ویندوز11 مایکروسافت

مشکل در تسکبار ویندوز۱۱ مایکروسافت

یک باگ دیگر در آپدیت‌های ویندوز توسط کاربران گزارش شد و مایکروسافت نیز آن را تأیید کرد.

نسخه‌های ۲۲H2 و ۲۳H2 ویندوز ۱۱ اخیراً یک به‌روزرسانی غیرامنیتی با تعدادی ویژگی جدید و اصلاحات کوچک دریافت کرده‌اند اما متأسفانه آپدیت KB5039302 مشکلاتی ایجاد کرده. مایکروسافت قبلاً تأیید کرده بود که این به‌روزرسانی باعث ری‌استارت بی‌نهایت برخی سیستم‌های خاص می‌شود و حالا باگ عجیب دیگری نیز وجود دارد.

مایکروسافت اطلاعیه جدیدی را در وب‌سایت رسمی خودش منتشر کرد تا به کاربران هشدار دهد KB5039302 قسمت نوار وظیفه یا تسکبار (Taskbar) را در نسخه‌های خاص ویندوز ۱۱، Windows N، ناگهان حذف می‌کند.

Windows N نسخه ویژه‌ای از سیستم‌عامل مایکروسافت است که تعدادی از برنامه‌های رسانه‌ای، مانند برنامه Windows Media Player را ندارد. مایکروسافت افزود این اشکال روی کاربران نسخه‌های معمولی که ویژگی‌های رسانه‌ای را در رابط کاربری خاموش کرده‌اند نیز تأثیر می‌گذارد.

بیانیه مایکروسافت درباره مشکل نرم‌افزاری ویندوز ۱۱

«پس از نصب به‌روزرسانی ویندوز ۲۰۲۴ (KB5039302) که ۲۵ ژوئن ۲۰۲۴ منتشر شد، احتمالاً دچار مشکلات نوار وظیفه مواجه خواهید شد. انتظار می‌رود این مشکل فقط زمانی رخ بدهد که از نسخه Windows N استفاده می‌کنید یا «Media Features» را از طریق Control Panel خاموش می‌کنید. نسخه‌های N ویندوز عملکردی مشابه سایر نسخه‌های ویندوز دارند؛ البته به‌جز فناوری‌های مرتبط با رسانه، Windows Media Player و برخی برنامه‌های رسانه‌ای ازپیش‌نصب‌شده. ممکن است پس از نصب این به‌روزرسانی، نتوانید نوار وظیفه را مشاهده کنید یا از آن استفاده کنید. سایر برنامه‌ها قابل‌استفاده‌اند، ازجمله File Explorer ،Deskto و Settings

مایکروسافت روی راه‌حلی کار می‌کند که در به‌روزرسانی آینده در دسترس خواهد بود. آپدیت KB5039302 به‌دلیل گزارش‌های کاربران درباره این مشکل، دیگر برای دانلود در دسترس نیست.

شما می‌توانید KB5039302 را با رفتن به قسمت Settings < Windows Update حذف کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید