اخبار فنآوری, تکنولوژی, محصولات جدید

مشخصات کامل و تصاویر رسمی گلکسی زد فولد ۶ و زد فلیپ ۶ لو رفت

زد فیلیپ-سرای تل
گلکسی Z فولد ۶ احتمالاً نازک‌تر از نسل قبل خواهد بود و نمایشگر داخلی بزرگتری خواهد داشت؛ اما ظرفیت باتری در آن ثابت باقی‌مانده است.

اخیراً جزئیات مربوط به اطلاعات صفحه رسمی محصولات تاشوی جدید سامسونگ یعنی گلکسی Z فولد ۶ و گلکسی Z فلیپ ۶ افشا شده است که خبر از دوربین قدرتمندتر و قابلیت‌های مبتنی‌بر هوش مصنوعی می‌دهد.

مشخصات و ویژگی‌های احتمالی گلکسی Z فولد ۶ و فلیپ ۶

یک افشاگر معروف به‌تازگی در پست خود داخل پلتفرم ایکس، اقدام به انتشار یک کپی از صفحه رسمی مرتبط با محصولات آتی تاشوی سامسونگ کرده است که احتمالاً این شرکت قصد استفاده از آنها در مراسم گلکسی آنپکد را خواهد داشت. البته هنوز نمی‌توان تا زمان معرفی رسمی، نسبت به صحت اطلاعات منتشرشده، مطمئن بود؛ اما تا حدودی می‌توان مشخصات و ویژگی‌های احتمالی دستگاه‌های جدید سامسونگ را پیش‌بینی کرد.

زد فیلیپ-سرای تل

طبق جزئیات افشا شده، گلکسی Z فلیپ ۶ به دوربین اصلی ۵۰ مگاپیکسلی همراه با لنز عریض ۱۲ مگاپیکسلی مجهز خواهد بود. برای مقایسه باید اشاره کنیم که نسل قبلی این محصول از لنز اصلی ۱۲ مگاپیکسلی بهره می‌برد و بهبود صورت‌گرفته، می‌تواند جهش محسوسی برای این گوشی تاشو محسوب شود. همچنین باتری نسل جدید هم ارتقا پیدا کرده است و اکنون با ظرفیت ۴۰۰۰ میلی‌آمپرساعت می‌تواند ۲۰ ساعت وبگردی از طریق اتصال وای‌فای، ۲۳ ساعت پخش ویدئو و ۶۸ ساعت پخش موسیقی را فراهم سازد. متاسفانه ابعاد نمایشگر خارجی و داخلی در مقایسه با گذشته تغییری نداشته است و هنوز با دو پنل ۶.۷ اینچی و ۳.۴ اینچی مواجه هستیم.

یکی از قابلیت‌های جالب و جذاب مرتبط با گلکسی Z فلیپ ۶ مترجم شخصی آن است که می‌تواند ترجمه‌های صورت‌گرفته را روی هر دو نمایشگر به‌شکل همزمان نشان دهد. برای مثال اگر قصد ارتباط برقرار کردن با شخص روبه‌روی خود را دارید، گفته‌های شما روی نمایشگر خارجی نمایش داده خواهد شد. این ویژگی مبتنی‌بر هوش مصنوعی می‌تواند ابزار بسیار مفید و کاربردی برای افرادی باشد که مدام درحال سفر کردن هستند. هنگام بسته‌بودن نمایشگر هم می‌توان پاسخ‌های احتمالی را از روی صفحه‌نمایش خارجی جهت ترجمه انتخاب نمود. قابلیت Circle to Search گوگل هم روی محصول جدید سامسونگ ارائه خواهد شد.

زد فیلیپ-سرای تل

به نظر می‌رسد که سامسونگ تغییرات چندانی را در گلکسی Z فولد ۶ انجام نداده‌است؛ اما برخلاف مدل فلیپ، نمایشگر داخلی آن شاهد ارتقا بوده است و طبق تصاویر لو رفته، احتمالاً کمی بزرگ‌تر از نسل قبلی خواهد بود. همچنین گفته شده است که ابعاد نمایشگر خارجی کمی کوچک‌تر شده و بدنه دستگاه هم باریک‌تر از گذشته‌است؛ اما ظرفیت باتری هنوز مثل سابق باقی‌مانده است و خبری از کاهش آن نیست. امکانات مرتبط با هوش مصنوعی مثل Note Assist برای نوشتن خودکار گفت‌وگوها و خلاصه‌سازی یادداشت‌ها در کنار مترجم شخصی و Circle to Search گوگل روی این محصول هم در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

رویداد گلکسی آنپکد بعدی سامسونگ در ۲۰ تیرماه برگزار خواهد شد و انتظار می‌رود در کنار گلکسی Z فولد ۶ و فلیپ ۶، شاهد معرفی محصولات دیگری مثل گلکسی واچ ۷، گلکسی واچ اولترا، گلکسی بادز ۳ معمولی و پرو در کنار گلگسی رینگ هم در آن باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید