اخبار فنآوری

قابلیت پیام‌رسانی RCS در بتای جدید iOS 18 برای بعضی از کاربران فعال شد

با RCS انتقال پیام‌های صوتی، تصویری و ویدیویی باکیفیت فراهم می‌شود.

اپل درحال آماده‌ شدن برای ارائه پشتیبانی رسمی از RCS در iOS 18 است. بااین‌حال، این کار به کمک اپراتورهای تلفن همراه نیاز دارد تا آن‌ها نیز به‌روزرسانی‌هایی را عرضه کنند. اکنون به‌ نظر می‌رسد تعدادی از این اپراتورها این فرایند را آغاز کرده‌اند و RCS برای تعدادی از کاربرانی که آخرین نسخه بتای iOS 18 را نصب کرده‌اند، فعال شده است.

 

به گزارش کاربران مختلف، ازجمله «BrandonButch» در شبکه اجتماعی ایکس، پس از فعال‌کردن ویژگی جدیدی که به دومین بتای iOS 18 اضافه‌ شده، اکنون امکان ارسال و دریافت RCS در آیفون وجود دارد.

ویژگی RCS در بتای جدید iOS 18

بتا rcs-سرای تل

با RCS، کاربران آیفون می‌توانند انواع مختلف پیام‌ها یا فایل‌های رسانه‌ای صوتی و تصویری بزرگ را برای کاربران اندروید ارسال کنند همچنین RCSرسید خواندن دارد، چیزی که قبلاً منحصر به iMessage و سایر برنامه‌های پیام‌رسانی فوری بود. اگرچه پیام‌های RCS هنوز با حباب سبز نشان داده می‌شوند، اپلیکیشن Messages اکنون این پیام‌ها را با برچسب «Text Messages . RCS» نشان می‌دهد.

البته در‌حال‌حاضر هنوز همه نمی‌توانند از RCS استفاده کنند؛ چون iOS 18 در دومین بتای توسعه‌دهندگان فقط شامل به‌روزرسانی‌های چند اپراتور آمریکایی، مانند AT&T ،T-Mobile و Verizon، است.

گزینه ویژگی RCS در بتای جدید iOS 18 در بخش Settings > Apps > Messages در دسترس قرار دارد و قابل فعال‌سازی است.

ازآنجایی‌که نسخه نهایی iOS 18 پاییز امسال در دسترس عموم قرار می‌گیرد، اپراتورها هنوز چند ماه فرصت دارند روی این به‌روزرسانی کار کنند.

IOS 18 درحال‌حاضر به‌صورت Beta در دسترس  کاربران قرار گرفته است و نسخه Beta عمومی در ماه آینده منتشر خواهد شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید