اخبار فنآوری, سخت افزار

عرضه پردازنده های لونار لیک اینتل با کمی تاخیر

پردازنده‌های intel lunar lake

عرضه پردازنده های لونار لیک اینتل با کمی تاخیر

 

احتمالا پردازنده های لونارلبک اینتل در هفته های پایانی ۲۰۲۴ عرضه شوند.

اینتل از پردازنده‌هایش با نام لونار لیک (Lunar Lake) رونمایی کرد. انتظار داریم این تراشه‌ها به‌زودی وارد بازار شوند اما گزارشی جدید می‌‌گوید باید مدت بیشتری منتظر خواهیم ماند. این پردازنده‌ها احتمالاً اواخر ۲۰۲۴ از راه می‌رسند.

هوش مصنوعی به یکی از مهم‌ترین موضوعات دنیای فناوری تبدیل شده است. در همین راستا، شرکت‌ها روی نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای متناسب با این فناوری کار می‌کنند. شرکت‌هایی، مانند کوالکام و AMD، همراه اینتل از جدیدترین پردازنده‌هایشان رونمایی کرده‌اند، بااین‌حال به نظر می‌رسد سخت‌افزار اینتل دیرتر از سایر رقبا روانه بازار می‌شود.

 

پردازنده‌های intel lunar lake

 

اینتل، AMD و کوالکام به‌تازگی از جدیدترین پردازنده‌هایشان برای لپ‌تاپ‌های مناسب کوپایلوت پلاس مایکروسافت رونمایی کرده‌اند. این لپ‌تاپ‌ها باید سخت‌افزاری برای پشتیبانی از کارهای مبتنی‌بر هوش مصنوعی مولد داشته باشند. درحقیقت به گفته مایکروسافت، لپ‌تاپ‌های کوپایلوت پلاس باید مجهز به NPU با حداقل قدرت ۴۰ TOPS باشند. درحالی‌که پردازنده‌های اینتل Meteor Lake در بهترین نسخه قدرتی برابر ۳۴ TOPS دارند. در مقابل پردازنده‌های سری اسنپدراگون ایکس از NPU با قدرت ۴۵ TOPS بهره می‌برند.

باید منتظر بود و دید که اینتل چه نوع پردازنده ای را و در چه زمانی به بازار عرضه خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید