محصولات جدید, نرم افزار

سومین نسخه بتای اندروید ۱۵ منتشر شد

اندروید 15 بتا

 

سومین نسخه بتای اندروید ۱۵ منتشر شد

گوگل سومین نسخه بتای اندروید ۱۵ را منتشر کرد تا یک قدم دیگر به انتشار نسخه نهایی این سیستم‌عامل نزدیک‌تر شویم. در این به‌روزرسانی روی ثبات پلتفرم تمرکز شده است و توسعه‌دهندگان می‌توانند برنامه‌هایشان را از طریق APIها آزمایش کنند.

 

در بروز رسانی جدید گوگل به تغییر مهمی در رابط کاربری Passkey اشاره کرده است. در این آپدیت، درخواست نرم‌افزار مدیریت رمز عبور گوگل برای استفاده از Passkey با صفحه ورود از طریق احراز هویت بیومتریک یکی شده است تا کاربران هنگام استفاده از این قابلیت فقط یک مرحله را پشت‌ سر بگذارند.

 

 

ویژگی جدید سومین نسخه بتای اندروید ۱۵

 

ظاهراً هنوز ویژگی‌های بیشتری در اندروید ۱‌۵ برای کشف‌کردن وجود داشته باشد. با نزدیک‌ شدن به زمان عرضه نهایی این سیستم‌عامل، گزارش‌های بیشتری نیز درمورد آن‌ها منتشر می‌شود. «میشل رحمان»، متخصص اندروید، نیز کشف کرده این آپدیت زمانی که مدلی بیومتریک به‌خوبی کار نمی‌کند، آن را خودکار حذف می‌کند و از کاربر می‌خواهد مدل جدیدی ثبت کند.

البته این کار را به ‌صورت دستی نیز می‌توان انجام داد اما قابلیت جدید اندروید ۱۵ به افرادی که نمی‌دانند ثبت مجدد بیومتریک انجام دهند کمک می کند.

 

عوامل زیادی وجود دارد که بر نحوه عملکرد یک مدل بیومتریک تأثیرگذار خواهند بود و ثبت مجدد آن‌ها اغلب می‌تواند این دسته از مشکلات را برطرف کند.

 

دومین نسخه بتای اندروید ۱۵ ماه گذشته همراه ویژگی‌های جدیدی ازجمله فضای خصوصی (Private Space) منتشر شده بود.

و همچنان باید منتظر نسخه های بهتر و بهبود بیشتراین سیستم عامل باشیم، چیزی تا انتشار نسخه رسمی نمانده است و گوگل به سرعت این روند را طی میکند و همچنان کاربران مشتاق دریافت نسخه جدید هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید