اخبار فنآوری, تکنولوژی, سخت افزار

سامسونگ از اولین اس‌اس‌دی ۶۰ ترابایتی خود رونمایی کرد

اس اس دی -سامسونگ-سرای تل
این SSD برای کاربردهای سازمانی ساخته شده است و برای مصرف‌کنندگان عمومی نیست.

سامسونگ به‌عنوان رهبر بازار تراشه‌های حافظه جهان اولین اس‌اس‌دی ۶۰ ترابایتی خود را معرفی کرد. غول کره‌ای می‌گوید این SSD با ظرفیت بالا برای کاربردهای سازمانی ساخته شده است و برای مصرف‌کنندگان عمومی نیست. همچنین سامسو‌نگ می‌گوید به لطف کنترلر جدیدش، امکان ساخت S‌SD با ظرفیت ۱۲۰ ترابایت نیز وجود دارد.

در زمینه SSD، سامسونگ برند بسیار محبوبی است اما حافظه‌هایی که این شرکت تاکنون ساخته است، حداکثر ظرفیت ذخیره‌سازی ۳۲ ترابایت داشته‌اند. بااین‌حال، اکنون این شرکت از یک SSD با حافظه ۶۱٫۴۴ ترابایت رونمایی کرده است. محصول جدید سامسونگ با SSDهای سازمانی ۶۰ ترابایتی Solidigm و وسترن دیجیتال رقابت می‌کند.

مشخصات SSD سامسونگ

اس اس دی -سامسونگ-سرای تل

SSD سامسونگ از حافظه QLC این شرکت با ۱۷۶ لایه نسل هفتم V-NAND (3D NAND) و یک کنترلر اختصاصی استفاده می‌کند. سرعت خواندن متوالی آن ۷٫۲ گیگابایت‌بر‌ثانیه است و سرعت نوشتن متوالی ۲٫۰ گیگابایت‌در‌ثانیه. همچنین عملیات ورودی / خروجی آن در هر ثانیه (IOPS) برای خواندن تصادفی ۱,۶۰۰,۰۰۰ و برای نوشتن تصادفی ۱۱۰,۰۰۰ است.

این SSD جدید به دو شکل U.2 و PCIe 4.0 x4 برای سرورها در دسترس خواهد بود. درحالی‌که سامسونگ قیمت SS‌D جدید خود را هنوز اعلام نکرده است، حافظه‌های مشابه حدود ۷۰۰۰ دلار قیمت دارند.

باوجود این SSD به‌ نظر می‌رسد سامسونگ در بازار رقبای محدودی خواهد داشت؛ زیرا رقبای اصلی این شرکت، SK Hynix و Micron، هنوز SSDهای کلاس ۶۰ ترابایتی خود را عرضه نکرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید