اخبار فنآوری, نرم افزار

رونمایی هواوی از زبان برنامه‌‌نویسی Cangjie

زبان برنامه نویسی جدید هواوی

رونمایی هواوی از زبان برنامه‌‌نویسی Cangjie

قرار است این زبان برنامه نویسی با اکوسیستم هارمونی (HarmonyOS) هواوی یکپارچه می‌شود.

 

هواوی در کنفرانس توسعه‌دهندگان HDC 2024 از زبان برنامه‌نویسی خود با نام Cangjie رونمایی کرد. به گفته هواوی،  Cangjie دارای هوش بومی مختص به خود است و علاوه بر عملکرد بسیار خوب، امنیت زیادی را نیز به کاربران ارائه می‌کند. گفته می‌شود که این زبان در نهایت با اکوسیستم هارمونی (HarmonyOS) هواوی یکپارچه می‌شود و یک تجربه کاربر پسند و عالی را ارائه خواهد کرد.

 

ویژگی‌های زبان برنامه‌نویسی Cangjie

 

هوش بومی: Cangjie  از یک فریم‌ ورک داخلی با نام AgentDSL بهره می‌برد که زبان طبیعی را با زبان برنامه‌نویسی ادغام می‌کند.

قابلیت‌های ‌همه‌جانبه Cangjie : این زبان به گونه‌ای طراحی‌شده که سبک و مقیاس پذیر باشد و بتواند در سناریوهای مختلفی مفید واقع شود.

عملکرد بسیار خوب: Cangjie  به نیازهای کاربران در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ می‌دهد.

امنیت قوی: در طراحی این زبان روی امنیت تمرکز شده است تا به توسعه ‌دهندگان کمک کند از آسیب‌پذیری‌های امنیتی دوری کنند.

هواوی همچنین توضیح می‌دهد برای توسعه‌دهندگانی که به امنیت اهمیت می‌دهند،  Cangjie یک سیستم مدیریت حافظه خودکار برای اطمینان از ثبات برنامه‌ها ارائه می‌کند.

 

در نهایت باید اشاره کرد که هواوی هم‌ اکنون یک پیش‌نمایش زبان Cangjie برای توسعه‌دهندگان ارائه کرده است.   Cangjie یک شخصیت افسانه‌ای باستانی چینی است که گفته می‌شود مخترع زبان چینی بوده است، و این می تواند الهام بخش چینی ها برای خلق یک زبان با قدرت بالا و کارایی و عملکرد عالی باشد و مانند زبان چینی مدت های طولانی پایدار باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید