اخبار فنآوری, امنیت

دولت ایالات متحده فروش آنتی‌ویروس Kaspersky را ممنوع می‌کند

USA-Banned-Kaspersky

دولت ایالات متحده فروش آنتی‌ویروس Kaspersky را ممنوع می‌کند

از همان روز اول مقامات و کارشناسان آمریکایی همواره نسبت به آنتی‌ویروس کسپرسکی بدگمان بوده‌اند، شاید چون روسی بود

 

علت اصلی ممنوع شدن آنتی‌ویروس کسپرسکی در آمریکا چیست؟

یک تحدید امنیتی یا بد گمانی به شرکت های روسی، خبرگزاری رویترز اخیراً در گزارشی اعلام کرده است که فروش آنتی‌ویروس کسپرسکی در آمریکا ممنوع خواهد شد. وزیر بازرگانی دولت بایدن در مصاحبه، اشاره داشته که دلیل اصلی چنین تصمیمی، تاثیرگذاری بالای دولت روسیه روی شرکت سازنده این آنتی‌ویروس است که می‌تواند یک تهدید امنیتی برای ایالات متحده محسوب شود.

 

نرم افزار های آنتی ‌ویروس‌ها به‌ دلیل سطح بالای دسترسی می‌توانند به بعضی اطلاعات حساس دسترسی داشته‌باشند و همین موضوع نگرانی مقامات آمریکایی را در پی داشته است. آنها ادعا دارند که یک کسپرسکی می‌تواند در نصب بدافزارها یا جلوگیری از نصب به‌روزرسانی‌های مهم نقش داشته‌باشد و موجب افزایش آسیب‌پذیری دستگاه‌ها شود. این موضوع روی کامپیوترهای دولتی و فراهم‌کنندگان زیرساخت می‌تواند از اهمیت بیشتری برخوردار باشد، قوانین سخت گیرانه دولت ایالات متحده همواره شرکت های روسی را به چالش کشیده است.

 

آنتی ویروس Kaspersky

شرکت روسی کسپراسکی در بیانیه ای گفت : فعالیت‌های این شرکت به هیچ‌عنوان علیه امنیت ملی ایالات متحده نیست و قصد دارد از مسیرهای قانونی برای احیای فروش محصولات خود در این کشور استفاده نماید. همچنین مدیران کسپرسکی هرگونه ارتباط با مقامات دولت روسیه را رد کرده‌اند و این شرکت را کاملاً خصوصی می‌دانند. محدودیت‌های جدید باعث می‌شود تا فروش لایسنس، انتشار به‌روزرسانی و ارائه لینک‌های دانلود برای کاربران آمریکایی توسط این شرکت از اوایل پاییز ممنوع شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید