اخبار فنآوری, هوش مصنوعی

 حداقل ۸ گیگابایت رم برای اجرای هوش مصنوعی در مک ها نیاز است.

Predictive Code Completion

 حداقل ۸ گیگابایت رم برای اجرای هوش مصنوعی در مک ها نیاز است.

قابلیت جذاب تکمیل کد برای برنامه‌نویسان، علاوه‌بر آپدیت macOS Sequoia به رم بالایی نیاز دارد.

 

شرکت اپل در WWDC 2024 خود از Apple Intelligence رونمایی کرد که قابلیت‌های گوناگونی دارد. در محیط توسعه Xcode 16، یکی از قابلیت‌های جذاب هوش مصنوعی که اضافه شده، «Predictive Code Completion» است که فرایند کدنویسی را سریع‌ و راحت‌تر می‌کند؛ بااین‌حال اگر مک شما ۸ گیگابایت رم داشته باشد، نمی‌توانید از آن استفاده کنید و باید سراغ سیستمی با حداقل ۱۶ گیگابایت رم بروید.

 

همچنین براساس گزارش XDA، یکی از مزیت‌های جدید Xcode 16 (ابزار توسعه نرم‌افزار در پلتفرم‌های اپل، مانند iOS و macOS) قابلیتی است به نام Predictive Code Completion که متأسفانه با ۸ گیگابایت رم قابل‌استفاده نیست. برای استفاده از ابزار «تکمیل کد پیش‌بینی‌کننده» در Xcode 16 نیاز به رم بیشتری دارید.

 

نیاز به رم بالا برای اجرای قابلیت های جدید هوش مصنوعی اپل

قابلیت Predictive Code Completion

قابلیت Predictive Code Completion یکی از نکات برجسته هوش مصنوعی اپل در نسخه بتای Xcode 16 است. این ویژگی پیش‌بینی می‌کند در قدم بعدی به چه کدی نیاز خواهید داشت و قبل از اینکه بخواهید به‌صورت دستی یک خط کد را بنویسید، آن را برای شما تکمیل یا پیش‌بینی می‌کند. اپل می‌گوید این قابلیت با استفاده از مدل یادگیری ماشینی کار می‌کند که برای Swift و Apple SDK ساخته شده است. همچنین این قابلیت روی دستگاه پردازش می‌شود تا داده‌های کاربران محفوظ بماند و کاملاً آفلاین در دسترس باشد.

 

متاسفانه همه کاربران نمیتوانند از قابلیت های هوش مصنوعی اپل استفاده کنند.

باتوجه ‌به اینکه اکثر مدل‌های مک مینی، آی‌مک، مک‌بوک ایر و مک‌بوک پرو که اپل امروزه می‌فروشد، هنوز در پیکربندی پایه ۸ گیگابایت حافظه رم دارند، این محدودیت برای خیلی از کاربران وجود خواهد داشت. این مورد درحال‌حاضر فقط توسعه‌دهندگانی را که از Xcode استفاده می‌کنند، تحت‌تأثیر قرار می‌دهد اما انتظار می‌رود در آینده قابلیت‌های پیشرفته اپل به سخت‌افزار قوی‌تری نیاز داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید