دسته‌بندی نشده

تفاوت گوشی ریپک با اصلی: آیفون ریپک و اصلی چه تفاوتی دارند؟

خرید گوشی هوشمند در وضعیت اقتصادی فعلی به‌خودی‌خود چالش‌های زیادی دارد و به‌خصوص اگر قصد خرید گوشی پرچمدار داشته باشید، باید هزینه سنگینی را متحمل شوید؛ اما با وجود این چالش‌ها، برخی افراد سودجو گوشی‌های

تفاوت گوشی ریپک با اصلی در چیست؟

تفاوت اصلی یا ریپک-سرای تل

گوشی‌های ریپک معمولاً گوشی‌هایی هستند که بسته‌بندی آن‌ها پیش‌ از فروش به مشتری باز شده و در اقلام داخل جعبه آن‌ها تغییراتی اتفاق افتاده است. به‌طورکلی خود گوشی‌های ریپک با گوشی اصلی یکسان هستند اما ممکن است بسته‌بندی و اکسسوری‌های داخل جعبه آن‌ها تغییراتی کرده باشند. در برخی موارد حتی امکان دارد فروشندگان گوشی‌های دست‌دوم را به‌‌جای نو جا بزنند و آن‌ را به‌ شما قالب کنند.

از‌آن‌جایی‌ که درمورد اصلی یا تقلبی بودن لوازم گوشی‌های ریپک پیش‌ از خرید نمی‌توان اطمینان حاصل کرد، ابتدا باید دستگاه‌های مشکوک به ریپک بودن را از طریق برخی نشانه‌ها شناسایی کنید تا آن‌ها را نخرید. سؤال این است که چرا گوشی‌های ریپک پیشنهاد نمی‌شوند؟

گوشی‌های ریپک بیشتر آیفون هستند و در بازار ایران، معمولاً افراد سودجو از طریق فروش آیفون‌های ریپک درآمد کسب می‌کنند. هرچند در برخی موارد گوشی‌های برند سامسونگ و برخی برندهای دیگر نیز از این قاعده مستثنی نیستند و باید حین خرید آن‌ها به برخی نکات دقت کنید. تفاوت گوشی پک اصلی و ریپک در اصل یا تقلبی بودن لوازم داخل آن‌هاست؛ چراکه مدل‌های این‌چنینی می‌توانند با شارژر، کابل استفاده‌شده یا حتی گوشی دست‌دوم فروخته شوند.

چگونه گوشی ریپک را از اصلی تشخیص دهیم؟

ازآن‌جایی که بیشتر این مشکل برای گوشی‌های آیفون‌ می‌افتد، درباره تشخیص آیفون ریپک از اصلی صحبت می‌کنیم؛ اما می‌توانید بسیاری از این نکات را برای تشخیص گوشی‌های ریپک برندهای دیگر نیز تعمیم دهید. این نکات عبارت‌اند از:

شماره سریال و مشخصات ثبت‌شده در تنظیمات دستگاه را با مشخصات درج‌شده روی جعبه مقایسه کنید.

بدنه و بسته‌بندی دستگاه را به‌دقت چک کنید تا خبری از خط‌وخش، ضربه، آسیب یا هر مشکل دیگری نباشد.

به وکیوم دور بسته‌بندی دقت کنید تا مواردی مثل حباب هوا، مچالگی یا موارد مشابه روی آن نباشد.

لوازم داخل بسته‌بندی را به‌خوبی بررسی کنید تا از اصل بودن آن‌ها مطمئن شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید