آموزش و دانلود, سخت افزار

تست مانیتور به روش های مختلف

Monitor-Test

تست مانیتور به روش های مختلف

به طور کلی، صفحه نمایش‌ها از چند هزار تا چند میلیون پیکسل تشکیل شده‌اند که رنگ‌های اصلی آبی، قرمز و سبز را نمایش می‌دهند و ترکیب روشن یا خاموش بودن این پیکسل‌ها، تصاویر را تشکیل می‌دهد. امکان دارد که برخی از پیکسل‌ها سوخته باشند و به درستی کار نکنند، که این نشان‌دهنده وجود خرابی در صفحه نمایش است.

 

در زمان خرید مانیتور دست دوم، یکی از مهمترین کارهایی که باید انجام دهید، تست سلامت مانیتوری است که خریداری می‌کنید. برای انجام این کار، می‌توانید از یک برنامه تست مانیتور استفاده کنید.

 

بهترین نرم افزار تست مانیتور

 

نرم افزار تشخیص پیکسل های سوخته Dead Pixel Locator

یکی از شناخته شده‌ترین و برترین نرم افزارها برای تست کیفیت و سلامتی انواع مدل‌های مانیتور، نرم افزار Dead Pixel Locator است. با وجود اینکه این نرم افزار به دلیل عدم بروزرسانی در سال‌های اخیر، به عنوان یک نرم افزار قدیمی شناخته می‌شود و ممکن است با برخی سیستم‌های جدید سازگار نباشد، اما همچنان یک نرم افزار حرفه‌ای برای تست پیکسل‌ انواع مدل‌های مانیتور در اندازه‌های مختلف است.

هنگام نمایش هر رنگ، با دقت به تمام قسمت‌های مانیتور نگاه کنید و اگر پیکسلی را مشاهده کردید که رنگ متفاوتی نسبت به بقیه دارد، احتمالاً آن پیکسل سوخته است.

 

 

نرم افزار تشخیص پیکسل های سوخته مانیتور PassMark Monitor Test

این نرم افزار را می‌توانید با حجم کم دانلود کنید و در کنار دسترسی به مشخصات مانیتور، با استفاده از الگوها و رنگ‌های مختلف و در رزولوشن‌های متغیر، مانیتور را به صورت کامل از نظر سلامت آزمایش کنید.

 

نرم افزار PassMark Monitor Test بیش از ۳۵ تست مختلف را برای بررسی سلامت و فعالیت درست مانیتور انجام داده تا این سخت افزار را از تمام جنبه‌های آن ارزیابی و مورد بررسی قرار دهد. همچنین، این برنامه دارای حجم کمی است و به راحتی می‌توانید آن را در یک فلش ریخته و به همراه داشته باشید.

 

 

برنامه تشخیص سلامتی صفحه نمایش Dead Pixel Buddy

یکی از نرم افزارهای تست مانیتور که مورد توجه کاربران زیادی در سطح جهان قرار گرفت، Dead Pixel Buddy نام دارد. این برنامه به این منظور طراحی شده تا پیکسل‌های سوخته و پیکسل‌هایی که رنگ‌ها را به‌درستی نمایش نمی‌دهند، تشخیص دهد.

 

با استفاده از نرم افزار شناخته شده‌ی Dead Pixel Buddy، صفحه نمایش با رنگی که شما انتخاب کنید به صورت کامل پوشش داده می‌شود و به این صورت پیکسل‌های مشکل‌دار به راحتی شناسایی می‌شوند. برای تست مانیتور می‌توانید نمایشگر را با رنگ‌های آبی، سبز، سفید و مشکی تست کنید یا زمان مشخصی را تعیین کنید تا برنامه به‌صورت خودکار هر رنگ را تست کند.

 

نکته قابل توجه درباره‌ی نرم افزار تست مانیتور Dead Pixel Buddy این است که اگر پیکسلی خراب شده باشد، به شما در تشخیص و رفع مشکل کمک می‌کند. اما این موضوع را فراموش نکنید، اگر مانیتور شما پیکسل سوخته‌ای داشته باشید، راهی برای تعمیر آن وجود ندارد.

 

 

تست مانیتور

تست مانیتور

روش های تست مانیتور آنلاین

 

سایت Eizo Monitor Test

سایت eizo.be یک سایت رسمی تابع شرکت EIZO است که یک تولید کننده مطرح مانیتورها و صفحه‌های نمایش با کیفیت بالا است. این سایت ابزارها و تست‌های مختلفی را ارائه می‌دهد تا کاربران بتوانند عملکرد و کیفیت انواع مانتیور را بسنجند.

 

بخش “Monitor Tests” در سایت eizo.be یک بخش خاص است که به کاربران امکان می‌دهد تست‌های متنوعی را روی نمایشگرهای خود اجرا کنند. این تست‌ها شامل بررسی و تنظیمات رنگ، کنتراست، رزولوشن، زمان پاسخگویی، تعادل سفیدی، پیکسل‌های مرده و سایر ویژگی‌های مربوط به نمایشگر می‌شوند.

 

سایت Test My Screen

این وب سایت از روش‌هایی مشابه با سایت Eizo استفاده می‌کند و حتی می‌توانید از طریق این سایت، سلامت صفحه نمایش گوشی‌ هوشمند خود را نیز بررسی نمایید. با مراجعه به صفحه اصلی این وب سایت و استفاده از منوی سمت چپ، می‌توانید تست‌های مختلف را مشاهده و با انتخاب هر کدام، تست را آغاز کنید. سایت Test My Screen به شما امکان تست تمامی پیکسل‌ها، رنگ‌ها، اشیاء در حال حرکت و سایر روش‌های مناسب برای تست مانیتور را می‌دهد.

تست‌های موجود در این سایت شامل بررسی رنگ‌ها، کنتراست، رزولوشن، زاویه دید، پیکسل‌های مرده است. با استفاده از این ابزارها، شما می‌توانید مشکلات محتمل در نمایشگر خود را شناسایی کنید، مانند وجود پیکسل‌های مرده، عدم تطابق رنگ‌ها، خطوط عمودی یا افقی غیرطبیعی و سایر نقص‌ها.

 

سایت Arno Welzel

این وبسایت یکی از بهترین جایگزین‌ها برای برنامه‌های تست مانیتور است. در صفحه اصلی این وب سایت و در قسمت اول، شما تست‌های مختلف را مشاهده خواهید کرد. با کلیک بر روی “Activate Fullscreen mode” می‌توانید تست‌ها را به صورت تمام صفحه اجرا کنید و با کلیک بر روی تصویر، تست را تغییر دهید.

 

این وب سایت توسط Arno Welzel، یک توسعه دهنده نرم افزار و علاقه‌مند به تکنولوژی، ایجاد شد. این سایت شامل ابزارها و تست‌های مختلفی است که با تکنولوژی‌های مرتبط با نمایشگرها سازگاری دارند.

 

این سایت به طور خاص، یک ابزار تست نمایشگر است که به کاربران اجازه می‌دهد مشکلات احتمالی مربوط به مانیتور خود را بررسی کنند و ببینند آیا نمایشگر آن‌ها مشکلی دارد یا نه. این ابزار شامل تست‌هایی برای بررسی رنگ‌ها، کنتراست، رزولوشن، زمان پاسخگویی، پیکسل‌های مرده و سایر ویژگی‌های مانیتور است.

خرید مانیتور های کارکرده یا استوک زیاد انجام میشود، ولی متاسفانه وجود مشکل های زیادی در آن ها معمولا افرادرا پشیمان میکند.

توصیه ما خرید مانیتور نو و استفاده نشده است، زیرا شما اولین مالک آن خواهید بود و یک محصول عالی و بدون مشکل میخرید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید