اخبار فنآوری, تکنولوژی, سخت افزار, محصولات جدید

باتری جدیدی با ۱۰۰ برابر تراکم انرژی بیشتر از باتری‌های امروزی

باتری جدیدی با ۱۰۰ برابر تراکم انرژی بیشتر از باتری‌های امروزی

 

فناوری جدید باتری اپل TDK

TDK، شرکت تأمین‌کننده‌ی باتری‌های اپل ادعا کرده که با توسعه‌ی فناوری جدید تراکم انرژی باتری‌ها را تا ۱۰۰ برابر افزایش می‌دهد، این یک موضوع بسیار با اهمیت است.

TDK، تأمین‌کننده باتری‌های اپل، از توسعه‌ی فناوری جدیدی خبر داده است که می‌تواند در نسل بعدی باتری‌های حالت جامد استفاده شود و ظرفیت ذخیره‌سازی انرژی را تا ۱۰۰ برابر افزایش دهد. با اینکه گهگاهی اخباری مبتنی‌بر پیشرفت‌های چشمگیر در تولید باتری‌ها به‌گوش می‌رسد، این ادعا‌ها در واقعیت محقق نمی‌شوند.

اگر محققان یا شرکتی بتواند یک محصول یا باتری جدید با این مشخصات اختراع و تولید کند ابر ثروتمند بعدی دنیای فناوری خواهد بود.

 

به نظر می رسد  TDK در‌این ‌باره موفق شده است ماده‌ای جدید به نام CeraCharge را برای استفاده در باتری حالت‌ جامد نسل بعدی توسعه دهد. احتمالا هدف اولیه‌‌ این نوع باتری های جدید دستگاه‌های کوچک‌تر باشد. این باتری تراکم انرژی ۱۰۰۰ وات‌ساعت بر لیتر دارد که تقریباً ۱۰۰ برابر بیشتر از باتری‌های حالت جامد معمولی TDK است.

 

فناوری TDK روی راه‌حلی برای استفاده در دستگاه‌های پوشیدنی مختلف مانند هندزفری بی‌سیم، سمعک و حتی ساعت‌های هوشمند تمرکز دارد. هنوز مشخص نیست که آیا فناوری TDK وارد لپ تاپ اپل یا گوشی اپل شود یا خیر؛ اما احتمال دارد شاهد استفاده از آن در ایرتگ باشیم. این باتری قرار است جایگزین باتری‌های سکه‌ای به‌کاررفته در ایرتگ شود. در‌حال‌حاضر، این باتری‌ها قابل‌شارژ نیستند و حدود یک سال دوام دارند.

 

طبق قوانین جدید اتحادیه‌ی اروپا، برندها ملزم هستند باتری‌های یک‌بارمصرف را به‌نفع باتری‌های قابل‌شارژ حذف کنند و این همان چیزی است که TDK در حال توسعه‌ی آن است. با قابلیت شارژ مجدد، این باتری‌ها به‌طور بالقوه می‌توانند در سایر دستگاه‌های اپل مانند ایرپاد و اپل واچ استفاده شوند.

 

هیجان‌انگیزترین کاربرد این فناوری برای باتری‌های با عمر طولانی‌تر، استفاده در دستگاه‌های بزرگ‌تر مانند آیفون، آیپد و مک‌بوک و هدست واقعیت مجازی اپل خواهد بود.

باید منتظر ماند تا نمونه اولیه این محصول وارد بازار شود و توسط افراد و گروه های مختلفی مورد بررسی و تست قرار بگیرد، در صورت موفقیت این پروژه جدید تحولی عظیم در صنعت باتری های وجود خواهد آمد و ثروت زیادی به شرکت های دارنده انحصار این محصول خواهد رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید