اخبار فنآوری

افزایش فروش بسیار بالای آیفون در چین به لطف تخفیف های زیاد

Apple-in-china

افزایش فروش بسیار بالای آیفون در چین به لطف تخفیف های زیاد

 

به لطف تخفیف های بسیار زیاد اپل در چین فروش آیفون در این کشور رشد چشم گیری را تجربه کرد.

تعداد گوشی‌های هوشمند برندهای خارجی که به چین وارد شده‌اند نسبت‌ به سال گذشته تقریباً ۴۰ درصد افزایش یافته است. این روند، ادامه‌‌ی رشد قابل توجهی محسوب می‌شود که در ماه آوریل (فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۳) نیز مشاهده شده بود، بخش قابل توجهی از این آمار مربوط به آیفون می باشد.

 

افزایش فروش گوشی آیفون در چین پس‌ از آن صورت می‌گیرد که اپل در ماه می (اردیبهشت و خرداد ۱۴۰۳) کمپین تخفیفی گسترده‌ای را در وب ‌سایت رسمی خود در TMall چین به راه انداخت. در این کمپین، روی مدل‌های خاصی از آیفون تخفیف‌هایی تا سقف ۲٬۳۰۰ یوان (حدود ۳۱۶ دلار) ارائه شد.

 

افزایش شدید در فروش گوشی آیفون همچنین پس‌ از دوره‌ی عملکرد نه‌چندان قدرتمند این شرکت در اوایل سال جاری در بازار گوشی‌های هوشمند چین رخ داده است. در آن زمان، اپل به‌خصوص در بخش گوشی‌های هوشمند رده‌بالا با رقابت سنگین شرکت‌های داخلی چین ازجمله هواوی مواجه بود.

 

افزایش فروش آیفون در چین در ماه می (اردیبهشت و خرداد ۱۴۰۳)، روند روبه‌رشد فروش گوشی‌های اپل را که از دو ماه گذشته با جهشی ۵۲ درصدی آغاز شده بود، تداوم بخشید. این آمار، بهبود چشمگیر فروش آیفون را نسبت‌ به دو ماه اول سال ۲۰۲۳ نشان می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید