آموزش و دانلود, نرم افزار

ارسال پیام محو شونده در اینستاگرام

ارسال پیام محو شونده در اینستاگرام

 

اینستاگرام با حالت Vanish Mode سطح جدیدی از حریم خصوصی را اضافه کرده است تا کاربران بتوانند پیام‌های محوشونده ارسال کنند.

 

شاید شنیده باشید که اینترنت هرگز چیزی را فراموش نمی‌کند. در‌واقع، اگر در فضای اینترنت از حریم خصوصی خود حفاظت نکنیم، ممکن است مشکلاتی برایمان ایجاد شود؛ برای مثال، به پیام‌های مهم ارسالی‌تان فکر کنید که اگر کسی به‌غیر از گیرنده اصلی پیام آن را بخواند، چه تجربه‌ی ناخوشایندی خواهد بود.

 

قابلیت Vanish Mode اینستاگرام که برای امنیت هرچه بیشتر کاربران در بخش دایرکت ارائه شده است، پیام‌های ارسالی را بعد از خوانده‌شدن ناپدید می‌کند و هیچ ردی از آن‌ها باقی نمی‌گذارد. در ادامه با نحوه‌ی استفاده از حالت Vanish Mode آشنا می‌شویم.

 

Vanish Mode چیست؟

حالت Vanish Mode یا حالت پیام‌های محوشونده اولین‌بار برای استفاده در Facebook Messenger معرفی شد و چندی بعد به‌دست کاربران اینستاگرام هم رسید. این ویژگی که تا حدودی عملکردی مانند سکرت‌چت تلگرام دارد، به کاربران امکان می‌دهد گفت‌وگوهای موقت ایجاد کنند تا بعد از پایان گفت‌وگو و خروج از آن‌، چت ایجادشده کاملاً حذف شود. قابلیت مذکور فقط در حالت چت دو‌نفره فعال می‌شود و امکان استفاده از آن در حالت گروهی وجود ندارد.

 

فعال کردن حالت Vanish Mode در اینستاگرام

 

اینستاگرام را باز کنید.

چتی جدید بسازید یا یکی از چت‌های قدیمی را باز کنید.

برای فعال‌شدن حالت Vanish Mode، در صفحه‌ی چت دست خود را از پایین به بالا بکشید.

پیش از فعال‌شدن حالت Vanish Mode، صفحه‌نمایش تاریک می‌شود و مجموعه‌ای از ایموجی‌ها را به شما نشان خواهد داد. دوست شما در طرف مقابل هم پیامی مبنی‌بر فعال‌شدن حالت Vanish Mode دریافت می‌کند. حالا می‌توانید به‌صورت قبل چت را شروع کنید.

 

 

نکات مهمی که باید درباره حالت Vanish Mode بدانید

قبل از شروع به استفاده از حالت Vanish Mode باید به چند نکته‌ی مهم توجه کنید. برای اینکه مجبور نباشید به پیام‌های ناشناس جواب بدهید، امکان استفاده از این ویژگی تنها برای شما و دنبال‌کننده‌هایتان وجود دارد. همچنین، می‌توانید درخواست Vanish Mode را رد کنید.

 

در حالت Vanish Mode، اگر دوستتان از صفحه اسکرین‌شات بگیرد، اینستاگرام بلافاصله به شما خبر خواهد داد. مطمئن شوید قبل از ارسال متن یا عکس‌های حساس، حتماً حالت Vanish Mode را فعال کرده باشید؛ وگرنه پیامتان به‌صورت دائمی در چت اینستاگرام باقی خواهد ماند.

 

غیر فعال کردن حالت Vanish Mode

برای خروج از حالت Vanish Mode، گزینه‌ی Turn Off Vanish Mode را از بالای صفحه‌ی چت انتخاب کنید تا بلافاصله صفحه به حالت عادی بازگردد. در صورت مشاهده نکردن گزینه‌ی مذکور در صفحه‌‌ی چت شخص مورد نظر، مجدداً انگشتتان را به طرف بالا بکشید و رها کنید. هنگامی‌ که صفحه‌ی چت بسته شد، تمام پیام‌های ارسال‌شده به‌صورت خودکار حذف می‌شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید